Pasaulyje

2015.09.22 14:34

Nepale protestai malšinami kulkomis

ELTA 2015.09.22 14:34

Antradienį Nepalas pranešė, kad protestai prieš naująją šalies Konstituciją buvo numalšinti po to, kai policija apšaudė minią protestuotojų ir sužeidė tris žmones, skelbia AP.

Nepalo valdžiai teko įvesti komendanto valandą, kad būtų sumažinta audringų demonstracijų, per kurias žuvo 40 žmonių. Nepalo vidaus reikalų ministerija pranešė, kad situacija daugelyje šalies regionų gerėja, ir šiuo metu vykstančius protestus vadina „smulkiais“.

Smurtas šalyje privertė sunerimti kaimyninę Indiją, pirmadienį jos ambasadorius Nepale iš Naujojo Delio sulaukė prašymo pranešti apie situaciją.

„Mes esame susirūpinę dėl žiaurumo protrūkių, dėl kurių regione, esančiame prie Indijos sienos su Nepalu, žūva ar nukenčia žmonės, – sakė Indijos užsienio reikalų ministras. – Problemos, su kuriomis susiduria Nepalas, yra politinės ir negali būti sprendžiamos jėga“.

Pirmadienį policija apšaudė minią akmenis mėtančių protestuotojų rytiniame Biratnagarano mieste. Per incidentą nukentėjo ne tik protesto dalyviai, bet ir vienas pareigūnas.

„Amnesty International“ žmogaus teisių gynimo organizacija ragina Nepalą suvaldyti savo saugumo pajėgas, pabrėždamas, kad jos piktnaudžiauja jėga.