Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.24 09:53

Trumpas pradėjo pirmąjį oficialų vizitą Indijoje

atnaujinta 10.05

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį atvyko į Indiją, pradedamas savo pirmąjį oficialų vizitą šioje šalyje, per kurį jis turės daug galimybių pozuoti nuotraukoms, bet konkrečių pasiekimų veikiausiai nebus.

D. Trumpas ir Indijos premjeras Narendra Modi pasakys kalbas per didžiulį mitingą didžiausiame kriketo stadione pasaulyje, kuriame tikriausiai susirinks apie 100 tūkst. žmonių. Vėliau D. Trumpas ir JAV pirmoji ponia Melania Trump išskris aplankyti į UNESCO paveldo sąrašą įtraukto Tadž Mahalo mauzoliejaus.

Tai jau antras bičiuliškų D. Trumpo ir Indijos premjero N. Modi draugiškų santykių demonstravimas. Indijos Vyriausybės vadovas pernai pompastiškai buvo sutiktas Hiustone. Nors Indijos ir Jungtinių Valstijų lyderiai pabrėžia draugiškus asmeninius santykius, ilgai lauktos Indijos ir Jungtinių Valstijų prekybos sutarties pasirašyti nenumatoma.

Ši siena išdygo kelyje į didžiausią pasaulyje kriketo stadioną, kuriame D. Tr.mpui surengta pompastiška sutikimo ceremonija. Spėjama, kad siena norima paslėpti pakelės lūšnas, nors pareigūnai tai neigia. Saugumo tarnybos surengė pratybas, kaip užtikrinti D. Trampo kortežo saugumą, saulės išdegintame mieste pasodinta gėlių, išvalyti keliai, iškabinta plakatų, imtasi ir kitų atsargumo priemonių.

Už D. Trumpo vizitą atsakingi asmenys nenori, kad pasikartotų buvusio valstybės sekretoriaus Johno Kerry vizito 2015 metais nemalonumai – tąkart automobilis partrenkė valkataujantį šunį. Gyvūnų kontrolės tarnyba pasistengė, kad trijų kilometrų spinduliu neliktų šunų, karvių ir beždžionių, kurios atbėga čia maisto. Šios sutupdytos į narvus ir Išvežtos toliau.

ŠimtaI tūkstančių žmonių pakviestI sveikinti D. Trumpo ir pirmosios Amerikos damos. Bet nemažai indų piktinasi, kad trijų valandų apsilankymui mieste išleista beveik 12 milijonų dolerių.

Nors Ahmedabado miestas – Indijos pramonės ir finansų centras – nemažai jo gyventojų vandenį gauna pusantrOs valandOs per parą, o uždirba 100 dolerių per mėnesį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi