Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.24 07:45

Izraelis informavo smogęs Damasko oro uosto apylinkėse

BNS 2020.02.24 07:45

Izraelis sekmadienį pranešė smogęs kovotojų grupuotės „Islamo džihadas“ taikiniams netoli Damasko, o Sirija paskelbė, kad jos oro erdvės gynybos sistemos numušė „priešo raketų“.

Izraelio kariuomenės pranešime sakoma, kad šalies naikintuvai „smogė „Islamo džihado“ teroro taikiniams į pietus nuo Damasko“ po incidento, kai iš Gazos Ruožo į žydų valstybę buvo paleista keletas raketų.

„Adelijos rajone netoli Damasko buvo smogta vienam „Islamo džihado“ kompleksui, kuris buvo naudojamas kaip „Islamo džihado“ veiklos Sirijoje centras“, – pridūrė kariškiai, taip pat patvirtinę, jog buvo smogta keliems taikiniams Gazos Ruože.

„Islamo džihadas“ veikia tiek palestiniečių teritorijose, tiek Sirijoje. Sekmadienį šios grupuotės kovotojai paleido į Izraelį daugiau kaip 20 raketų.

Vienas naujienų agentūros AFP korespondentas Damaske prieš vidurnaktį vietos (ir Lietuvos) laiku girdėjo kelis garsius sprogimus.

Padėtį Sirijoje stebinti nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ nurodė, kad šie smūgiai įvyko „netoli Damasko tarptautinio oro uosto“.

Sirijos valstybinė naujienų agentūra SANA pranešė, kad „dauguma priešo raketų buvo numuštos nepasiekusios taikinių“, taip pat pažymėjo, kad oro uostui nebuvo smogta.

Anksčiau SANA skelbė, kad šalies oro erdvės gynybos sistema buvo aktyvuota dėl atakų „Damasko apylinkėse“.

Nuo konflikto Sirijoje pradžios 2011 metais Izraelis įvykdė šimtus smūgių kaimyninėje šalyje, daugiausiai taikydamasis į vyriausybės pajėgas, taip pat jas remiančias Irano pajėgas ir islamistų grupuotės „Hizbollah“ kovotojus.

Vis dėlto žydų valstybė retai pripažindavo rengianti tokius smūgius.

Vasario viduryje per kitą raketų ataką, siejamą su Izraeliu, Damasko oro uosto apylinkėse žuvo trys sirai ir keturi iraniečiai kovotojai, nurodė SOHR.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi