Pasaulyje

2020.02.24 06:49

Koronaviruso protrūkis Pietų Korėjoje tapo didžiausiu už Kinijos ribų

atnaujinta 08.45
BNS, ELTA 2020.02.24 06:49

Pietų Korėjai pirmadienį pranešus apie 161 naują užsikrėtimo koronavirusu COVID-19 atvejį bendras pacientų skaičius šalyje išaugo iki 763, tad ši šalis tapo didžiausiu šios ligos protrūkio centru pasaulyje, neskaitant Kinijos.

Šalyje užsikrėtimo atvejų skaičius smarkiai išaugo, praeitą savaitę susidarius viruso išplitimo židiniui vienoje religinėje bendruomenėje pietiniame Tegu mieste.

Dauguma užsikrėtimų, įskaitant 129 pirmadienį patvirtintus atvejus, susiję su šiame mieste veikiančia Šinčondžio Jėzaus bažnyčia, daugelio laikoma sekta, sakoma Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centrų pranešime.

Medikai pranešė, kad mirė du pacientai, abu – susiję su antru protrūkio židiniu vienoje Čongdo miesto ligoninėje. Bendras COVID-19 protrūkio aukų skaičius Pietų Korėjoje išaugo iki septynių.

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas sekmadienį paskelbė, kad šalyje įvedamas aukščiausias, „raudonasis“ pavojaus lygis, siekiant sutelkti tarnybų pastangas suvaldyti didėjantį protrūkį.

Vyriausybė savaitei sustabdė šalies vaikų darželių ir mokyklų darbą, taip pat planuoja įvesti griežtesnį dviejų savaičių stebėjimo laikotarpį iš Kinijos atvykstantiems asmenims.

Šiaurės Korėjoje dėl koronaviruso izoliuojami visi užsieniečiai

Šiaurės Korėja izoliavo 380 užsieniečių, siekdama užkirsti kelią galimam koronaviruso plitimui, praneša BBC.

Izoliuoti užsieniečiai yra augiausia diplomatai sostinėje Pchenjane, skelbė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.

Pastarąsias 30 dienų apie 200 užsieniečių jau buvo izoliuoti specialiose gydymo įstaigose. Šiam karantino terminui pasibaigus, jis buvo pratęstas.

Kol kas nežinoma, kiek laiko truks pratęstas užsieniečių karantinas. Nors Šiaurės Korėjoje kol kas nėra patvirtintų užsikrėtimų naujuoju koronavirusu atvejų, baiminamasi dėl protrūkio šalyje, nes ji ribojasi su Kinija, kur ir prasidėjo koronaviruso epidemija, o sveikatos apsauga Šiaurės Korėjoje yra gana prasta.

Nuo šiol visi į šalį atvykstantys užsieniečiai bus izoliuojami 30 dienų. Vis dėlto, ekspertų teigimu, Šiaurės Korėjoje nėra daug užsieniečių, o vakariečių šalyje yra iš viso apie 200.

Anksčiau Šiaurės Korėjos valdžia atšaukė kasmetinį Pchenjano maratoną, kuriame įprastai dalyvauja ir žmonės iš užsienio šalių.

Valstybinės žiniasklaidos teigimu, su Kinija besiribojančioje Šiaurės Pjongano provincijoje apie 3 000 žmonių yra stebimi dėl užfiksuotų įtartinų simptomų.

Izraelyje nustatytas antrasis koronavirusu užsikrėtęs buvęs kruizinio laivo keleivis

Izraelis sekmadienį patvirtino naują užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejį šalyje – infekcija buvo nustatyta dar vienam piliečiui, grįžusiam iš viruso protrūkio apimto kruizinio laivo „Diamond Princess“.

„Dar vieno keleivio, grįžusio iš kruizinio laivo Japonijoje, tyrimų rezultatas buvo teigiamas“, – sakoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.

„Pacientas yra izoliuotas ir prižiūrimas, jis užsikrėtė ne Izraelyje“, – pridūrė ministerija.

Apie pirmąjį užsikrėtimo atvejį Izraelyje buvo pranešta penktadienį.

Šie du asmenys buvo tarp 11 izraeliečių, kuriems buvo leista palikti Jokohamos uoste Japonijoje stovintį laivą ir parskristi namo, nes jų pirminių tyrimų rezultatai buvo neigiami. Visi evakuotieji buvo išsiųsti 14 dienų karantinui Šebos medicinos centre netoli Tel Avivo.

Anksčiau sekmadienį Izraelio tarnybos nurodė beveik 200 moksleivių likti namų karantine po jų artimo kontakto su turistais iš Pietų Korėjos, tarp kurių buvo užsikrėtusių koronavirusu.

Šios priemonės buvo imtasi paaiškėjus, kad atvykėliai iš Pietų Korėjos, Šinčondžio Jėzaus bažnyčios religinės bendruomenės nariai, vasario 8–15 dienomis keliavo po Izraelį, o jiems sugrįžus 18 šios grupės narių buvo patvirtinta viruso COVID-19 infekcija.

Izraelio sveikatos apsaugos ministerija paragino žmones, galėjusius bendrauti su šiais turistais, savanoriškai laikytis karantino. Tarp jų yra 180 moksleivių ir 19 darbuotojų iš trijų mokyklų, kaip pranešama, turėjusių glaudžių kontaktų su korėjiečiais.

Mokiniams ir darbuotojams – 18-ai mokytojų ir apsaugininkui – buvo nurodyta „likti namuose“ 14 dienų, pranešė Švietimo ministerija.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat paskelbė vietų, kur lankėsi atvykėliai iš Pietų Korėjos, sąrašą, ir paragino „visus, bendravusius su šiais maldininkais“, taip pat savarankiškai izoliuotis namuose dviem savaitėms po kontakto su šia grupe.

Premjeras Benjaminas Netanyahusušaukė aukšto rango pareigūnų nepaprastąjį pasitarimą dėl COVID-19 grėsmės ir paskyrė specialią darbo grupę šiems klausimams spręsti.

„Šiandien paskirsiu ministerijos grupę, kasdien susitiksiančią spręsti šio didelio iššūkio“, – premjeras sakė po susitikimo, kuriame taip pat dalyvavo aukšto rango saugumo pareigūnų.

Šeštadienį Izraelis dėl koronaviruso pavojaus atsisakė įsileisti apie 200 neizraeliečių, atskridusių lėktuvu iš Pietų Korėjos.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat nurodė šalies piliečiams laikytis privalomo 14 dienų karantino, jeigu jie neseniai lankėsi Japonijoje, Pietų Korėjoje, žemyninėje Kinijoje, Honkonge, Makao, Singapūre arba Tailande.

„Be to, visi, kas per pastarąsias 14 dienų lankėsi Taivane, Italijoje ar Australijoje ir kam pasireiškė ligos simptomai, turėtų būti ištirti“, – sakoma ministerijos pranešime.

Vidaus saugumo ministras Giladas Erdanas, dalyvavęs sekmadienio pasitarime, perspėjo, kad teisėsauga gali imtis veiksmų prieš nesilaikančius nurodymo likti namų karantine.

„Izraelio policija paruošė visas būtinas teisėsaugos grupes tam atvejui, jeigu atsirastų piliečių, nesilaikančių nurodymų“, – jis sakė žurnalistams, bet toliau šios temos neplėtojo.

Ministras taip pat perspėjo nemėginti pasinaudoti šia padėtimi, kad sutrikdytų kovo 2-ąją vyksiančius kontroversiškus pirmalaikius parlamento rinkimus.

Pasak G. Erdano, tai taikytina melagingų naujienų platinimui, siekiant paveikti rinkėjų aktyvimą.

„Tai yra baudžiamasis nusikaltimas, – pabrėžė jis. – Policija specialiai pasiruošusi užkirsti kelią piktnaudžiavimui.“

Tuo metu palestiniečių sveikatos apsaugos ministrė Mai al Kaila (Mai Kaila) sakė, kad Vakarų Krante nėra patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, bet jog biuras konsultuojasi su Egiptu, Jordanija ir Izraeliu.

Bendradarbiavimas su Izraeliu vyksta „tik koronaviruso klausimu“, pabrėžė ji.