Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.24 06:39

Kinijoje koronavirusas pareikalavo dar 150 žmonių gyvybių, tarp jų – ir dviejų gydytojų

BNS, LRT.lt 2020.02.24 06:39

Kinijoje mirusiųjų nuo naujojo koronoviruso infekcijos pirmadienį padaugėjo iki 2 592, Nacionalinei sveikatos apsaugos komisijai pranešus dar apie 150 aukų, iš kurių visos, išskyrus vieną, buvo užregistruotos epidemijos epicentre – Hubėjaus provincijoje.

Pirmadienį aukų skaičius buvo vėl padidėjęs – sekmadienį buvo paskelbta apie 97 aukas.

Kaip praneša CNN, du gydytojai Kinijoje sekmadienį mirė nuo koronaviruso. Huang Wenjun buvo gydytojas Hubėjaus provincijoje. Gydytojui buvo 42 metai.

Du Wiansheng dirbo gydytoju Hainano provincijoje. Gydytojui buvo 55 metai. Jam užsikrėtimas virusu patvirtintas sausio 18 dieną. Taip pat tai vienintelis žmogus miręs ne Hubėjuje.

Komisija taip pat patvirtino 409 naujus užsikrėtimo atvejus žemyninėje Kinijoje. 398 jų buvo Hubėjuje.

Daugelis provincijų pranešė neužfiksavusios naujų užsikrėtimo atvejų jau kelias dienas iš eilės, bet Hubėjuje ir kai kuriose šalyse, neskaitant Kinijos, padėtis blogėjo.

Koronavirusas išplito daugiau kaip 25 šalyse ir kelia didėjantį susirūpinimą dėl naujų protrūkio židinių Europoje, Vidurio Rytuose ir Azijoje.

Italija paskelbė jau apie trečio paciento mirtį ir virtinę užsikrėtimo atvejų, privertusių tarnybas atšaukti sporto renginius, apriboti lankymąsi viešose vietose ir nutraukti Venecijos karnavalą.

Irane patvirtintų viruso aukų skaičius išaugo iki aštuonių, todėl aplinkinės valstybės uždraudė keliones į šią šalį.

Vis tik Kinijoje šiuo metu per dieną užregistruojamų naujų užsikrėtimo atvejų skaičiai yra pastebimai sumažėję nuo buvusių protrūkio pradžioje.

Kita vertus, tarnybos sukėlė neaiškumų, ne kartą keisdamos užsikrėtusiųjų skaičiavimo metodus.

Ne Kinijoje mirčių skaičius nuo viruso siekia 27.

8 mirtys užfiksuotos Irane, 7 – Pietų Korėjoje, 4 – Japonijoje, 3 – Italijoje, 2 – Honkonge ir po vieną Filipinuose, Prancūzijoje ir Taivane.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi