Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.23 17:36

Italijoje gyvenanti lietuvė apie koronaviruso protrūkį: izoliuoti miesteliai virto vaiduokliais

medicininių kaukių nebeįmanoma įsigyti
LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.02.23 17:36

Italijoje, siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, nutraukiamas garsusis Venecijos karnavalas. Dešimtyje miestelių šalies Šiaurėje, kurie tapo viruso židiniu, paskelbta karantino zona. Kaip pasakoja LRT RADIJO bendradarbė Italijoje Daiva Lapėnaitė, šiuose miesteliuose tvyro baimė ir nežinomybė

„Labiausiai nerimą kelia tai, kad virusas išplito taip greitai ir netikėtai, o židinys yra vos 50 km nuo Milano, kur visame didmiestyje gyvena daugiau nei 3 mln. žmonių“, – pastebi D. Lapėnaitė.

Ji pasakoja, kad Milano gatvėse padaugėjo žmonių, nešiojančių medicinines kaukes, kurių prekybos vietose beveik nebeįmanoma rasti.

„Milano gatvėse jau padaugėjo apsaugines kaukes nešiojančių žmonių. Šių kaukių jau beveik nebeįmanoma nusipirkti vaistinėse. Pastebima, kad parduotuvėse žmonės, baimindamiesi galimo karantino, perka ilgo galiojimo produktus, dezinfekavimo skysčius“, – sako lietuvė.

Karantino zonomis paskelbti miesteliai jau vadinami miestais vaiduokliais – gatvėse sunku sutikti kitą žmogų, o miestelių gyventojai jaučia įtampą dėl nežinomybės.

„Karantino zonomis paskelbtuose miesteliuose, kuriuose gyvena 50 tūkst. žmonių, atmosfera yra tikrai labai slogi. Su keliais jų pabendravau telefonu, tai jie pasakoja tiesiog apie dramatišką situaciją – miesteliai virtę miestais vaiduokliais, žmonės apimti baimės, tvyro nežinomybė“, – teigia lietuvė.

Sprendimai izoliuoti miestus Italijoje buvo priimti po to, kai nuo viruso šalyje mirė 2 žmonės, o užsikrėtusiųjų skaičius perkopė 130. Čia uždaromos mokyklos ir institucijos, žmonės raginami likti namuose, į miestelius negalima įvažiuoti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi