Pasaulyje

2020.02.23 11:11

Italijoje nuo koronaviruso mirė 3 asmenys, užsikrėtusiųjų skaičius perkopė 150

atnaujinta 21.02
ELTA, LRT RADIJAS, LRT.lt2020.02.23 11:11

Italijai kovojant su didžiausiu koronaviruso protrūkiu Europoje, vyriausybė nusprendė blokuoti įvažiavimą į maždaug tuziną miestų, priverstinai izoliuojami dešimtys tūkstančių juose gyvenančių asmenų.

Atnaujinta 21.02 val.Trečioji auka Italijoje – pagyvenusi moteris, kuri sirgo vėžiu ir buvo užsikrėtusi koronavirusu, prieš kelias dienas ji buvo paguldyta į ligoninę, teigia Lombardijos sveikatos tarnyba. Tiriama, ar tikrai koronavirusas buvo jos mirties priežastis.

Atnaujinta 20.01 val. kaip praneša vietos žiniasklaida, Italijoje mirusių nuo viruso skaičius padidėjo iki 3. Taip pat pranešama, kad užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 150.

Šeštadienį paskelbta, kad Italijoje nuo koronaviruso mirė du žmonės – šalyje patvirtintas pirmasis europiečio mirties nuo koronaviruso atvejis.

Šiaurinio Lombardijos regiono prezidentas Attilio Fontana SkyTG24 televizijos žurnalistams sakė, kad visoje Italijoje yra „daugiau nei 100 atvejų“, vien Lombardijos regione, kurio sostinė yra Milanas, virusu užsikrėtę 89 žmonės.

Šeštadienį Italijos valdžia skelbė apie 79 užsikrėtimo atvejus, tačiau šis skaičius ir toliau auga.

Pagrindinis tikslas „yra kiek įmanoma efektyviau apriboti virusą, kad šis neplistų už tam tikros teritorijos ribų“, – skubaus kabineto posėdžio metu sakė sveikatos apsaugos ministras Roberto Speranza.

Italijos premjeras Giuseppe Conte tvirtino, kad policija, jei prireiks ir karinės pajėgos, asmenims neleis nei patekti į šiuos miestus, nei iš jų išvykti.

Jis teigė, kad ši priemonė bus taikoma dešimtyje miestų maždaug 60 km į pietryčius nuo Milano, kur gyvena apie 50 000 žmonių, ir Vo mieste kaimyniniame Veneto regione – šiame mieste yra apie 3 000 gyventojų.

„Mūsų tikslas – apsaugoti Italijos gyventojų sveikatą“, – sakė G. Conte.

Sekmadienį popiet Italijos pareigūnai pranešė, kad nutraukiami žymiojo Venecijos karnavalo renginiai, siekiant sustabdyti naujojo koronaviruso plitimą.

Italijos vyriausybė taip pat nusprendė atšaukti visas sporto varžybas Lombardijoje ir Venete sekmadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt