Pasaulyje

2015.09.22 12:55

Berlyne Vokietijos policija surengė reidą prieš IS

BNS2015.09.22 12:55

Vokietijos policija pranešė ankstyvą antradienio rytą Berlyne surengusi aštuonis reidus prieš asmenis, įtariamus žmonių verbavimu prisijungti prie „Islamo valstybės“ Sirijoje.

Operacija prasidėjo 6 val. 30 min. vietos (7 val. 30 min. Lietuvos) laiku. Jos taikiniu, be kitų asmenų, tapo ir 51 metų marokietis, įtariamas verbavęs žmones prisijungti prie džihadistų, rašoma policijos išplatintame pareiškime.

Pareigūnai pridūrė turintys informacijos, kad vienas 19 metų makedonietis, kuris, kaip manoma, šiuo metu yra Sirijoje, taip pat galėjo būti prisidėjęs prie verbavimo.

„Ieškome įrodymų, ar šie kaltinimai pamatuoti“, – sakė policijos atstovas ir pridūrė, kad jokių areštų nebuvo atlikta.

Vienas iš reidų buvo atliktas asociacijoje, susijusioje su mečete Berlyno centriniame Tempelhofo rajone, nurodė atstovas. Be to, buvo apieškoti dar septyni namai.

AFP fotografas matė, kaip iš vieno pastato, kuriame veikia mečetė, policija išeina su maišais ir konfiskuotais kompiuteriais.

Policija taip pat išlydėjo iš pastato moterį, kuri buvo apsirengusi visiškai kūną dengiančiais drabužiais, taip pat du vaikus.

Policijos atstovas nurodė, kad pareigūnai šį tyrimą atlieka jau pusę metų, o reidai buvo pradėti planuoti prieš dvi savaites.

„Neturime aiškių faktų, kad kas nors planuojama Vokietijoje“,– sakė jis, paklaustas, ar esama žinių apie kokius nors rezgamus išpuolius.

Tačiau, kaip pažymėjo atstovas, žmonės vyksta kovoti į Siriją, o ten „įgyja smurtinį patyrimą ir vieną dieną gali grįžti į Berlyną“.

Vokietijos žvalgybos institucijų duomenimis, prie džihadistų gretų Irake ir Sirijoje gali būti prisidėję apie 600 Vokietijos piliečių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.