Pasaulyje

2020.02.22 14:59

Šeštadienį Nevadoje vyks trečiasis JAV prezidento pirminių rinkimų etapas

ELTA 2020.02.22 14:59

JAV Nevados valstijoje šeštadienį bus rengiami Demokratų partijos pirminiai prezidento rinkimai. Tai bus nemenkas išbandymas kandidatams, siekiantiems lapkritį susiremti su dabartiniu prezidentu Donaldu Trumpu.

Remiantis naujausių apklausų rezultatais, favoritu Nevadoje laikomas senatorius Bernie Sandersas, save vadinantis demokratiniu socialistu, jį ištikimai palaiko nemaža dalis rinkėjų.

Buvęs viceprezidentas Joe Bidenas ir senatorė Elizabeth Warren sieks atsigriebti po nuviliančių pasirodymų Ajovos ir Naujojo Hampšyro pirminiuose rinkimuose. Pete'as Buttigiegas savo ruožtu ir toliau tęs kovą. Po rinkimų Ajovoje ir Naujajame Hampšyre mažai žinomo nedidelio miesto merui pavyko tapti pagrindiniu favoritu.

Kitaip nei valstijų, kuriose jau įvyko pirminiai rinkimai, Nevados rinkėjų spektras geriau atspindi įv

airų visos valstybės rinkėjų kontingentą.

Nors dauguma Ajovos ir Naujojo Hampšyro rinkėjų yra baltaodžiai, Nevados rinkimuose rezultatams nemenką įtaką gali padaryti Las Vegase įsikūrusios profesinės sąjungos, atstovaujančios maždaug 60 000 ispanakalbių aptarnavimo sektoriaus darbuotojų, nuomonė.

Nors šios profsąjungos lyderiai savo favorito nedeklaruoja, tačiau yra žinoma, kad su B. Sandersu jie yra susiginčiję dėl šio kandidato siūlomos sveikatos apsaugos reformos, kuri palanki valstybinei sveikatos apsaugos sistemai, todėl gali pašalinti privačios sveikatos apsaugos planą, už kurį profsąjunga ilgai kovojo.

Demokratų pirminių prezidento rinkimų procesas tęsis iki birželio mėnesio. Rinkėjai kiekvienoje JAV valstijoje atiduos balsus, o delegatai bus skiriami proporcingai rinkėjų balsų išsidėstymui valstijose. Kad užsitikrintų pergalę pirminiuose rinkimuose, kandidatams reikia surinkti daugumos iš 3 979 delegatų balsų partijos suvažiavime.