Pasaulyje

2020.02.22 11:44

Italijoje mirė antras koronavirusu užsikrėtęs žmogus

Irane mirė vienas žmogus
ELTA2020.02.22 11:44

Nuo naujojo koronaviruso sukeltų komplikacijų Italijoje mirė jau antras žmogus, praneša šalies naujienų agentūra ANSA.

Šiauriniame Lombardijos regione šeštadienį nuo koronaviruso mirė moteris. Anksčiau skelbta apie pirmąjį nuo koronaviruso mirusį europietį. Juo tapo 78-erių italas Adriano Trevisanas.

Tuo tarpu Italijos civilinės saugos agentūros atstovai patvirtino, kad koronavirusas diagnozuotas iš viso 29 žmonėms šalyje.

Staigus mirtino koronaviruso protrūkis Italijos šiaurėje privertė vietos valdžią uždaryti daugelį parduotuvių biurų ir bendruomenių centrų.

Prie skubios pagalbos punkto durų nedideliame Kodonjo miestelyje, kuriame gyvena 15 tūkst. žmonių, stovi ženklas „Įeiti draudžiama“. Šiame miestelyje jau trims žmonėms diagnozuotas koronavirusas, tarp jų – 38-erių vyras, prijungtas prie gyvybės palaikymo įrangos.

Antrąja koronaviruso auka tapusi moteris gyveno Lombardijos regione, kur yra ir Kodonjas. Penktadienį miręs A. Trevisanas gyveno kaimyniniame Veneto regione.

Koronavirusu mirė ligoninėje, kurioje prieš maždaug 10 dienų jis išsigydė kitą nesusijusią ligą, paskelbė Italijos sveikatos apsaugos ministras Roberto Speranza.

Jis buvo vienas iš dviejų Veneto regione koronavirusu užsikrėtusuių žmonių. Veneto regiono prezidento Luca Zaia teigimu, pernakt regione dar vienam žmogui diagnozuotas koronavirusas, juo tapo 53-ejų vyras.

Tuo tarpu Romoje dėl koronaviruso gydomi trys žmonės.

Kodonjo centre dirba tik kepykla ir vaistinė, visos kitos parduotuvės uždarytos visuomenės sveikatos sumetimais.

Tarp Kodonjuje gyvenančių žmonių, kuriems diagnozuotas koronavirusas, yra ir 38-erių kritinės būklės vyro žmona, kuri yra 8-ą mėnesį nėščia ir dar vienas vyras. Dar trims žmonėms preliminarūs tyrimai taip pat parodė užsikrėtimą koronavirusą, tačiau šiuo metu laukiama galutinių tyrimų rezultatų.

Nuo gruodžio COVID-19 koronavirusas Kinijoje pražudė daugiau nei 2 300 žmonių.

Kitose pasaulio šalyse nuo viruso mirė daugiau nei 10 žmonių, jis išplito 27-ose valstybėse ir teritorijose. Praėjusį sekmadienį nuo koronaviruso pirmąkart mirė žmogus Europoje. Pirmąja auka Senajame žemyne tapo 80-metis turistas iš Kinijos, miręs Prancūzijoje.

Apie 50 tūkst. pavojingose teritorijose gyvenančių žmonių buvo paprašyti likti namuose, taip pat buvo atšaukti ir savaitę uždrausti visi vieši renginiai, tokie kaip karnavalas, Mišios ir sporto renginiai.

Kodonjo meras Francesco Passerini tvirtino, kad vietos gyventojai yra „labai sunerimę“ dėl mirtino viruso protrūkio.

Irane dar 10 žmonių diagnozuotas koronavirusas, nuo jo mirė vienas žmogus

Irano sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė apie dar 10 koronavirusu užsikrėtusių žmonių, iš jų vienas nuo viruso mirė. Iš viso šioje šalyje nuo naujojo COVID-19 viruso mirė jau penki žmonės, juo užsikrėtė 28 gyventojai.

„Turime 10 naujų patvirtintų užsikrėtimo COVID-19 atvejų“, – valstybinėje televizijoje sakė SAM atstovas spaudai Kianoushas Jahanpouras.

„Deja, bet vienas iš naujų pacientų mirė“, – sakė atstovas, pažymėdamas, kad aštuoni žmonės paguldyti į Komo ligoninę, o du – Teherane. Tiesa, SAM atstovas neatskleidė, kur gulėjo nuo koronaviruso miręs pacientas.

COVID-19 koronavirusas Irane pirmąkart diagnozuotas trečiadienį, kai šalies pareigūnai pranešė apie musulmonų šiitų šventajame Komo mieste nuo koronaviruso mirusius du žmones. Tai buvo pirmosios koronaviruso aukos Artimuosiuose Rytuose.

Nuo tada Irane atlikti tyrimai dėl 785 įtariamų užsikrėtimo atvejų, tvirtino K. Jahanpouras.

„Dauguma užsikrėtusiųjų yra Komo gyventojai arba žmonės, iš kitų miestų vykę į Komą ir iš jo“, – teigė atstovas.

Komas yra islamo studijų centras ir turistų traukos vieta, sutraukianti, be kita ko, mokslininkus iš Irano ir kitų šalių. Atstovo teigimu, pirmi du nuo koronaviruso mirę žmonės, kurie gyveno Kome, nebuvo išvykę už Irano ribų.

Po pirmųjų dviejų mirčių Irane kaimyninis Irakas apribojo keliones į Iraną ir iš jo. Irako SAM tvirtino, kad žmonėms iš Irano uždrausta atvykti į Iraką, „kol nebus nurodyta kitaip“.

Kuveito nacionalinės oro linijos „Kuwait Airways“ taip pat paskelbė stabdančios visus skrydžius į Iraną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.