Pasaulyje

2020.02.22 08:43

Kinijoje sumažėjo naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius, tačiau nuo jo mirė dar 109 žmonės

ELTA2020.02.22 08:43

Mirčių nuo naujojo koronaviruso skaičius Kinijoje šeštadienį siekė 109, paskelbė Nacionalinė sveikatos komisija. Taigi, iš viso koronavirusas Kinijoje nusinešė jau 2 345 žmonių gyvybes.

Per pastarąją parą šalyje užfiksuoti 397 nauji užsikrėtimo atvejai, iš viso daugiau nei 76 tūkst. žmonių diagnozuotas šis virusas. Tiesa, tai yra mažiau nei penktadienį skelbti beveik 900 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Naujų užsikrėtimo atvejų mažėjimas užfiksuotas būtent tuo metu, kai Hubėjaus provincijos, kurios sostinė Uhanas yra protrūkio epicentras, pareigūnams buvo nurodyta atnaujinti užsikrėtusiųjų skaičių, kad būtų išvengta „abejonių dėl duomenų“.

Vasario 19 d., trečiadienį naujai užsikrėtusiųjų skaičius buvo pakeistas iš 394 į 820, šeštadienį paskelbė Nacionalinė sveikatos komisija.

Komisija taip pat atnaujino vasario 20 d., ketvirtadienio duomenis. Šią dieną koronavirusas esą diagnozuotas 400 žmonių daugiau nei manyta anksčiau.

Šis sprendimas pakeisti užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių Hubėjuje yra dar vienas pokytis provincijos pacientų, kuriems diagnozuotas koronavirusas, skaičiavimo metodikoje. Tai gali dar labiau apsunkinti viruso plitimo stebėjimą.

Praėjusią savaitę Kinijos sveikatos apsaugos pareigūnai Hubėjuje prie koronaviruso pacientų pridėjo tuos, kuriems virusas buvo diagnozuotas klinikiniais metodais, o ne tik laboratoriniais tyrimais.

Tačiau ketvirtadienį Hubėjaus pareigūnai atšaukė šį sprendimą ir sumažino užsikrėtimo atvejų skaičių 279. Penktadienį centrinė šalies sveikatos komisija nurodė jiems dar kartą pridėti šiuos 279 atvejus prie bendro užsikrėtimų skaičiaus.