Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.22 08:22

Nuo koronaviruso Italijoje mirė pirmasis europietis

ELTA 2020.02.22 08:22

Praėjus vos kelioms valandoms po to, kai 10-yje Italijos miestų dėl koronaviruso protrūkio buvo atšaukti vieši renginiai, šalyje nuo šio viruso mirė pirmasis europietis.

Koronavirusu užsikrėtęs 78-erių italas iš Veneto regiono mirė ligoninėje, kurioje prieš maždaug 10 dienų jis išsigydė kitą nesusijusią ligą, paskelbė Italijos sveikatos apsaugos ministras Roberto Speranza.

Miręs italas Adriano Trevisanas buvo į pensiją išėjęs mūrininkas, vienas iš dviejų žmonių, kuriems regione buvo diagnozuotas koronavirusas. Dar 15 žmonių koronavirusu užsikrėtė Lombardijos regione, kur nedelsiant imtasi priemonių izoliuoti paveiktas teritorijas.

Lombardijoje koronavirusas diagnozuotas penkiems gydytojams ir 10 kitų žmonių. Manoma, kad šie žmonės lankėsi tame pačiame bare ir bendravo su ta pačia draugų grupe, kaip ir Veneto regiono užsikrėtusieji, spaudos konferencijoje patvirtino pareigūnai.

Apie 50 tūkst. pavojingose teritorijose gyvenančių žmonių buvo paprašyti likti namuose, taip pat buvo atšaukti ir savaitę uždrausti visi vieši renginiai, tokie kaip karnavalas, Mišios ir sporto renginiai.

Italijos premjeras Giuseppe Conte tvirtino, kad „viskas kontroliuojama“, ir pabrėžė, jog vyriausybė išlaiko „ypač aukštą atsargumo lygį“.

Nuo gruodžio į sunkų ūminį kvėpavimo takų sindromą (SARS) panašus koronavirusas nusinešė daugiau nei 2 300 žmonių gyvybes Kinijoje, kur ir prasidėjo epidemija.

Kitose pasaulio šalyse virusas pražudė kiek daugiau nei 10 žmonių, jis užfiksuotas jau 27 šalyse ir regionuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi