Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.21 21:37

Italijoje dėl virtinės naujų užsikrėtimų koronavirusu imamasi prevencinių priemonių

BNS 2020.02.21 21:37

Viename šiaurės Italijos mieste barai, mokyklos ir įstaigos uždaromis iki penkių dienų laikotarpiui, mėginant išsklaidyti nuogąstavimus dėl 14 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų.

Šešiems žmonėms viruso COVID-19 infekcija patvirtinta 15 tūkst. gyventojų turinčiame Kodonjo mieste. Trys iš jų susirgo, o vienas 38 metų vyras gydomas intensyviosios terapijos skyriuje. Dar trijų pirmojo tyrimo rezultatai buvo teigiami, bet dabar laukiama antrojo tyrimo išvadų.

Kodonjo meras Francesco Passerini penktadienį paskelbė įsaką, nurodantį nedelsiant uždaryti mokyklas, savivaldybės įstaigas, maisto parduotuves, barus, diskotekas ir sporto įstaigas.

Šis nurodymas paveiks apie 80 institucijų. Įsakas galios nuo dviejų iki penkių parų.

Nustačius užsikrėtimo atvejų „savivaldybėje susidarė nerimą kelianti padėtis“, sakė F. Passerini.

Sveikatos apsaugos tarnybos kol kas nepatvirtino, kaip žmonės galėjo užsikrėsti.

Intensyviosios terapijos skyriuje gydomas vyras anksčiau šį mėnesį pietavo su kitu vyru, sausį viešėjusiu Kinijoje, kur pirmiausiai prasidėjo COVID-19 protrūkis. Kinijoje pabuvojusiam vyrui tąsyk pasireiškė į gripo panašūs simptomai, bet ištyrus jo organizmą koronaviruso nebuvo rasta, sakoma žiniasklaidos pranešimuose.

Kiti du pacientai, kuriems buvo patvirtinta infekcija, yra susirgusio vyro besilaukianti žmona ir kitas jo draugas, su kuriuo jis sportuodavo.

Dar trys asmenys, kuriems penktadienį buvo patvirtinta infekcija, lankydavosi toje pačioje kavinėje Lombardijos regione. Be to, COVID-19 infekcija buvo nustatyta kitiems aštuoniems žmonėms, dabar gydomiems Kodonjo ligoninėje, sakė Lombardijos sveikatos apsaugos vadovas Giulio Gallera.

Italijoje anksčiau buvo patvirtinti trys užsikrėtimo naujuoju koronavirusus atvejai. Pirmaisiais dviem pacientams tapo du turistai iš Kinijos – jie nuo sausio pabaigos laikomi izoliuoti vienoje Romos ligoninėje.

Anksčiau šį mėnesį užkratas buvo rastas dar vieno vyro organizme, kai šis asmuo buvo evakuotas iš Uhano miesto vidurio Kinijoje, tapusio šio protrūkio pirminiu židiniu. Kaip pranešama, šis pacientas jau pasveiko.

Gruodį Uhane prasidėjęs COVID-19 protrūkis Kinijoje pareikalavo jau daugiau kaip 2 200 žmonių gyvybių, o daugiau kaip 75,5 tūkst. užsikrėtė. Dar daugiau kaip 1 150 žmonių ši infekcija diagnozuota kitose 26 šalyse, iš jų aštuoni mirė, nurodė Pasaulio sveikatos organizacija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi