Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.21 19:39

Su terorizmo finansavimu kovojanti institucija sugrąžino sankcijas Iranui

BNS 2020.02.21 19:39

Tarptautinė finansinės priežiūros institucija penktadienį sugrąžino sankcijas Iranui, nurodydama, kad jis nesiėmė pakankamų priemonių prieš pinigų plovimą ir teroristinių grupių finansavimą.

Po susitikimo Paryžiuje paskelbtame pareiškime 38 valstybių Tarptautinė kovos su pinigų plovimu organizacija (Financial Action Task Force, FATF) paskelbė atšaukianti sankcijų sustabdymą, pradėtą 2016 metais, siekiant suteikti Iranui laiko vykdyti reformas.

Atsižvelgdama į tai, kad „Iranas nesugebėjo įgyvendinti Palermo konvencijos (dėl kovos su tarptautiniu organizuotu nusikalstamumu) ir Tarptautinės konvencijos dėl kovos su terorizmo finansavimu pagal FATF standartus, FATF visiškai panaikina atsakomųjų priemonių suspendavimą“, nurodė organizacija.

FATF taip pat paragino savo nares ir „visas jurisdikcijas taikyti veiksmingas atsakomąsias priemones“.

Agentūros „juodajame sąraše“ yra tik Iranas ir Šiaurės Korėja.

Praėjusį mėnesį Irano arbitražo institucija pritarė kovos su pinigų plovimu įstatymo projektui, kuris laikomas labai svarbiu siekiant palaikyti tarptautinę prekybą ir bankinius ryšius.

Prezidento Hassano Rouhani vyriausybė sakė, kad šių įstatymų reikia norint patenkinti FATF reikalavimus.

Vyriausybė viliasi išgelbėti bankinius ir prekybinius ryšius, Jungtinėms Valstijoms pasitraukus iš svarbaus 2015 metų tarptautinio susitarimo su Iranu dėl jo branduolinės programos ir sugrąžinus skaudžias vienašališkas sankcijas Teheranui.

Tačiau kitos susitarimo dalyvės – Didžioji Britanija, Prancūzija, Vokietija, Kinija ir Rusija – stengėsi jį gelbėti ir palaikyti prekybą su Iranu. Tuo pačiu jos ragino Teheraną vykdyti FATF reikalavimus.

FATF penktadienį nurodė, kad Iranas bus „didelės rizikos jurisdikcijų sąraše“, ir sakė spręsianti dėl kitų žingsnių, „jei Iranas ratifikuos Palermo [konvenciją] ir Tarptautinę konvenciją dėl kovos su terorizmo finansavimu pagal FATF standartus“.

„Kol Iranas įgyvendins priemones, kurių reikia norint spręsti trūkumus, nustatytus dėl kovos su terorizmo finansavimu,... FATF bus susirūpinusi dėl terorizmo finansavimo rizikos, kylančios iš Irano, ir grėsmės, kurią tai kelia tarptautinei finansų sistemai“, – sakoma pranešime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi