Pasaulyje

2020.02.21 18:41

Ką žinome apie koronavirusą: naujausi įvykiai

BNS2020.02.21 18:41

Kinijoje nuo koronaviruso mirė daugiau nei 2 200 žmonių, iš jų 500 – kalėjimuose; 200 viruso atvejų užregistruota Pietų Korėjoje, o Ukrainoje šios ligos protrūkio baimė sukėlė riaušes.

Daugiau nei 2200 mirties atvejų

Kinija penktadienį paskelbė, kad nuo koronaviruso šalyje jau mirė 2 236 žmonės, dauguma jų – Hubėjaus provincijoje, kur jis pirmą kartą buvo nustatytas gruodį.

Iš viso šiuo virusu Kinijoje užsikrėtė 75 tūkst. žmonių ir dar daugiau nei 1 100 – užsienyje.

Nors pastarąsias kelias dienas naujai registruojamų ligos atvejų skaičius Kinijoje mažėjo, penktadienį jis ir vėl šoktelėjo. Dešimtys naujų atvejų buvo nustatyta dviejose Kinijos ligoninėse ir dar daugiau nei 500 kalėjimuose.

Pietų Korėjoje užsikrėtusiųjų skaičius išaugo beveik dvigubai. Iš viso šalyje infekcija nustatyta daugiau nei 200 žmonių, dauguma jų yra kaip nors susiję su viena krikščioniška sekta.

Išaugus koronaviruso infekcijos atvejų skaičiui, Pietų Korėja tapo antra šalimi po Kinijos pagal užsikrėtusiųjų virusu COVID-19 skaičių.

Viename Japonijos uoste stovintis kruizinis laivas „Diamond Princess“ ir toliau išlieka didžiausiu viruso židiniu už Kinijos ribų. COVID-19 užsikrėtusių žmonių skaičius laive viršijo 630.

Dviems iš laivo evakuotiems australams koronaviruso infekcija buvo nustatyta jau sugrįžus namo, nors Japonijoje atliktų tyrimų rezultatai buvo neigiami.

Iranas pranešė apie dar dvi mirtis iš 13 naujų koronaviruso atvejų. Iš viso nuo šio užkrato šalyje mirė jau keturi žmonės.

Kaimyninis Irakas ėmėsi atsargumo priemonių ir uždraudė keliones į Iraną ir iš jo.

Apie pirmąjį užsikrėtimo atvejį penktadienį pranešė Libanas – COVID-19 infekcija buvo nustatyta 45 metų libanietei, apsilankiusioje Komo mieste Irane. Dar du asmenys šalyje yra stebimi dėl galimo užsikrėtimo.

Riaušės Ukrainoje

Ukrainos sveikatos ministrė savanoriškai sutiko praleisti dvi savaites karantine su 72 ukrainiečiais, kurie buvo evakuoti iš Kinijos.

Ketvirtadienį protestuotojai blokavo kelius ir apmėtė akmenimis autobusus, į karantiną vežusius evakuotus žmones. Protestuotojus vaikė šimtai šarvuotais automobiliais atvažiavusių policininkų.

Prancūzija sulaukė jau trečio lėktuvo, kuriuo iš Kinijos evakuoti 28 Prancūzijos ir 36 kitų Europos Sąjungos valstybių piliečiai. Visi jie buvo karantinuoti.

„Suduoti stiprų smūgį“

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ragina tarptautinę bendruomenę „suduoti stiprų smūgį“ koronavirusui.

„Jeigu mes nepasinaudosime galimybe suduoti stiprų smūgį dabar, mes galime susidurti su rimta problema“, – sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Pasaulio mokslininkams ieškant būdų naujam koronavirusui gydyti, vienas pareigūnas pranešė, kad balandžio mėnesį Kinija gali pradėti būsimos vakcinos nuo šio viruso klinikinius bandymus.