Pasaulyje

2020.02.21 17:17

Erdoganas nori Vokietijos ir Prancūzijos pagalbos sprendžiant Sirijos krizę

ELTA 2020.02.21 17:17

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas prašo Vokietijos ir Prancūzijos pagalbos sprendžiant krizę Sirijos Idlibo provincijoje. Atakos su Turkija besiribojančiame regione turi būti sustabdytos, sakė R. T. Erdoganas per pokalbį telefonu su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, informuoja agentūra „Reuters“.

Rusijos vadovaujamas Sirijos vyriausybinių dalinių puolimas prieš sukilėlius Idlibe daugybę civilių privertė palikti savo namus. A. Merkel ir E. Macronas ketvirtadienį ES viršūnių susitikimo kuluaruose telefonu kalbėjosi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir pareikalavo nedelsiant nutraukti mūšius Idlibe.

R. T. Erdoganas, be to, paskelbė penktadienio vakarą kalbėsiąs telefonu su V. Putinu. Šis pokalbis bus lemiamas tolesniems Turkijos veiksmams, sakė jis žurnalistams. Turkija esą neišves savo dalinių iš Idlibo provincijos. R. T. Erdoganas pridūrė, kad jo šalis ir toliau siekia 30-35 km pločio „saugumo zonos“ Šiaurės Sirijoje pasienyje su Turkija, kur sirų pabėgėliai galėtų rasti prieglobstį.