Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.21 11:51

Ukrainos ministras patvirtino, kad Kijevas rengia naują susitarimą dėl karo pabaigos Donbase

BNS 2020.02.21 11:51

Ukrainiečių užsienio reikalų ministras Vadymas Prystaika penktadienį patvirtino, kad Ukraina rengia naują Minsko susitarimų dėl taikos Donbase redakciją, nors Rusija viešai pasisako prieš bet kokius pakeitimus.

„Dabar 2020 metai, bet mes vis dar nepasiekėme taikos. Todėl manome, kad šį dokumentą ne tik įmanoma, bet ir būtina keisti. Juk kai kurių jo punktų neįmanoma įgyvendinti“, – sakė URM vadovas interviu radijui „Amerikos balsas“.

Pasak V. Prystaikos, Kijevas dabar siekia „priversti visus dalyvius sutikti, kad Minsko susitarimai išsisėmė ir reikalauja pakeitimų“.

Ministras priminė, kad Minsko susitarimai jau papildyti tam tikromis naujomis nuostatomis, visų pirma – „Steinmeierio formule ir pajėgų atitraukimo“ planais. Jis pabrėžė, kad Maskva „šiems veiksmams neprieštaravo“.

Anot Ukrainos diplomatijos vadovo, „laikui bėgant tikriausiai bus parengtas naujas dokumentas, kurį bus lengviau įgyvendinti“.

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerija, komentuodama Minske prieš penkerius metus pasirašyto „priemonių rinkinio“ perspektyvas, pavadino jį „alternatyvos neturinčiu pagrindu konfliktui Donbase nutraukti“. Komentare pabrėžiama, kad taikos susitarimų keitimas „turėtų nenuspėjamų pasekmių visam Ukrainos vidaus sureguliavimo procesui“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi