Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.21 11:28

JAV, Britanija ir Sakartvelas apkaltino Rusijos žvalgybą surengus didelę kibernetinę ataką

JAV, Jungtinė Karalystė ir Sakartvelas apkaltino Rusijos karinę žvalgybą didelio masto kibernetine ataka, kuria taikytasi į vyriausybę ir privačias organizacijas.

Tbilisis sako, kad spalio 28-ąją įgyvendinto išpuolio tikslas – destabilizuoti šalį.

Žinios. Suomijoje ministras pasirašė eksperimentinę kareivinių programą: vyrai ir moterys gyvens drauge

Prie kaltinimų Rusijai prisidėjo Jungtinės Valstijos ir Jungtinė Karalystė, griežtai pasmerkusios Maskvos veiksmus.

JAV Valstybės sekretorius Mike`as Pompeo viešame pareiškime nurodė, kad išpuolį įvykdė Rusijos karinės žvalgybos (GRU) pagrindinis specialiųjų technologijų centras (žinomas kaip GTsSt arba dalinys 74455 ir Sandworm), rašo CNN.

Prie panašių išvadų priėjo ir JK tyrėjai, šalies užsienio reikalų ministras Dominicas Raabas tokius Rusijos veiksmus pavadino „visiškai nepriimtinais“. Bet Rusija kaltinimus atmeta.

Per kibernetinę ataką nustojo veikti tūktstančiai interneto svetainių, sutrikdytos nacionalinės televizijos transliacijos. Vakarų šalys sako, kad Rusijos karinė žvalgyba atsakinga už ne vieną didelę pastarųjų metų kibernetinę ataką, įskaitant Ukrainos elektros tinklus ir įvairias pasaulio bendroves paralyžiavusį išpuolį 2017-aisiais

Šie Rusijos veiksmai matomi kaip platesnės Rusijos hibridinio karo kampanijos dalis, kurios tikslas – destabilizuoti kaimynines valstybes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi