Pasaulyje

2015.09.21 19:16

Vengrija atsirišo rankas: pabėgėlius stabdys dar griežčiau

BNS 2015.09.21 19:16

Vengrijos parlamentas pirmadienį suteikė šalies kariuomenei ir policijai naujų galių, padėsiančių apsisaugoti nuo migrantų, šalies premjerui populistui Viktorui Orbanui perspėjus, kad jie plūsta į Europą.

„Jie nustelbia mus. Jie nesibeldžia į duris, bet jas išlaužia ir užverčia ant mūsų“, – sakė dešiniųjų premjeras V. Orbanas įstatymų leidėjams.

„Mūsų sienos yra pavojuje, mūsų gyvenimo būdas, sukurtas gerbiant įstatymus, Vengrija ir visa Europa yra pavojuje“, – sakė 52 metų politikas Budapešte.

„Europa ne tik paliko atviras savo duris, bet pasiuntė kvietimą... Europa yra turtinga, bet silpna, tai blogiausias derinys, Europai reikia būti stipresnei ginant savo sienas“, – kalbėjo jis.

Naujasis įstatymas, kuriam pritarė du trečdaliai parlamentarų, leidžia kariuomenei dalyvauti sienų apsaugoje, apriboti žmonių laisves ir panaudoti ginklą, užtikrinant, kad jis nekeltų pavojaus žmogaus gyvybei.

Prieš savaitę buvo priimtas įstatymas, kuriuo už neteisėtą sienos pažeidimą numatytos iki penkerių metų laisvės atėmimo bausmės, o dabar kareiviai dar galės tikrinti asmenų dokumentus ir suimti neteisėtai sieną perėjusius migrantus.

Policijos pareigūnams suteikiama teisė įžengti į privačią teritoriją, namus, ieškant nelegaliai į šalį patekusių migrantų, taip pat ir kitų galių.

Ši tvarka galioja teritorijose, kuriose dėl „masinės migracijos“ paskelbta krizė. Praėjusią savaitę vyriausybė tokią padėtį paskelbė šešiose prie Serbijos, Kroatijos. Slovėnijos ir Austrijos sienų esančiose apygardose.