Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.21 21:30

A. Merkel: ant kortos pastatyta Europos ateitis

ELTA 2015.09.21 21:30

Tęsiantis pabėgėlių krizei, Vokietijos kanclerė Angela Merkel įspėjo Europos Sąjungos (ES) partneres nestatyt ant kortos Bendrijos ateities. Ji viliasi, kad ES vidaus reikalų ministrų susitikime antradienį ir per ES lyderių pokalbius trečiadienį bus pasiektas susitarimas, „kuris žmonėms parodys: Europa kartu prisiima šią atsakomybę“. Susitikimų rezultatai esą „daug pasakys apie šios Europos ateities perspektyvą“, praneša agentūra AFP.

Pabėgėlių krizė yra „ne tik Vokietijos iššūkis, tai Europos iššūkis“, – kalbėjo A. Merkel. „Mes esame Europos Sąjunga, kuri atstovauja toms pačioms vertybėms, kuri turi bendrą prieglobsčio politiką, kuri pasisakė už atviras sienas tarp šalių narių“, – pridūrė ji. Tačiau tai esą reiškia ir tai, „kad Europa dabar turi veikti kartu ir kartu prisiimti atsakomybę“.

Europa šiuo metu susiduria su didžiausia pabėgėlių krize nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Europos Komisijos planai dėl privalomų pabėgėlių pasidalijimo kvotų tarp šalių narių kol kas žlunga dėl ypač Rytų Europos šalių pasipriešinimo.

 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi