Pasaulyje

2020.02.21 07:02

Koronavirusu yra užsikrėtę dar 11 JAV piliečių

atnaujinta 16.05
BNS, ELTA, LRT.lt 2020.02.21 07:02

Penktadienio oficialiais duomenimis, Kinijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius per parą išaugo 1,1 tūkst., dabar pasaulyje virusu užsikrėtę yra virš 76,9 tūkst. žmonių.

Penktadienį JAV patvirtino, kad koronavirusu yra užsikrėtę 11 iš kruizinio laivo „Diamond Princess“ evakuotų amerikiečių.

Iš prie Japonijos krantų izoliuoto laivo evakuoti JAV piliečiai yra uždaryti į karantiną keliose JAV karinėse bazėse. Dar 5 žmonės turi užsikrėtimo COVID-19 virusu simptomų, rašo „The Independent“.

Pirmas užsikrėtimas Izraelyje

Izraelis penktadienį patvirtino pirmąjį šalyje užsikrėtimo naujuoju koronavirusu COVID-19 atvejį, ištyrus pilietį, anksčiau šią savaitę sugrįžusį iš Japonijos, kur jis buvo laikomas karantine viruso protrūkio apimtame kruiziniame laive „Diamond Princess“.

„Vienam iš keleivių, sugrįžusiam namo iš kruizinio laivo Japonijoje, tyrimo rezultatas buvo teigiamas, atlikus tyrimą Sveikatos apsaugos ministerijos centrinėje laboratorijoje“, – sakoma ministerijos pranešime.

Ten pat nurodoma, kad dar 12 iš Japonijos parskraidintų Izraelio piliečių tyrimų rezultatai buvo neigiami.

Patvirtino užsikrėtimus Irane

Irano sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė, kad šalyje dar 13 žmonių diagnozuotas koronavirusas, iš jų du žmonės nuo viruso mirė. Iš viso Irane koronavirusas diagnozuotas 18 žmonių, nuo jo mirė jau keturi gyventojai.

„Patvirtinta 13 naujų atvejų, – tviteryje rašė SAM atstovas spaudai Kianoushas Jahanpouras. – Deja, bet du iš jų neteko savo gyvybės.“

Mirė užsikrėtęs gydytojas

Nuo koronaviruso mirė epidemijos protrūkio epicentre Uhane dirbęs 29-erių gydytojas. Jis tapo viena jauniausių naujojo viruso aukų pasaulyje.

Gydytojas Pengas Yinhua mirė ketvirtadienį. Koronavirusu jis užsikrėtė dirbdamas Uhano Dziangsia rajono pirmojoje liaudies ligoninėje, praneša valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Pulmonologas ketino vesti per Naujuosius metus pagal Mėnulio kalendorių, tačiau atidėjo savo vestuves, kad padėtų koronavirusu užsikrėtusiems pacientams.

„Pengas Yinhua taip ir neišsiuntė svečiams kvietimų į vestuves, jie vis dar guli jo stalčiuje“, – rašo „Xinhua“.

Nuo koronaviruso iki šiol mirė 8 medikai. Ekspertai mano, kad koronavirusas yra ypač pavojingas senyvo amžiaus ir lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms.

Kinijos institucijos neatskleidžia, kokio amžiaus žmonės miršta nuo koronaviruso.

Per parą žemyninėje Kinijoje nuo COVID-19 viruso mirė 118 žmonių.

Daugėja užsikrėtimų kalėjimuose

Beveik pusė užsikrėtimų – 512 – buvo užfiksuoti keliuose Kinijos kalėjimuose. Anot CNN, neaišku, kodėl apie šiuos užsikrėtimus buvo paskelbta tik dabar, bet šie skaičiai gali augti.

Kaip pareiškė penktadienį Teisingumo ministerijos Kalėjimų valdybos vadovas He Pingas, omenyje turimos Hubėjaus, Šandongo ir Džedziango provincijų penitenciarinės įstaigos.

„Šiuo metu šiuose penkiuose kalėjimuose sunkių ligonių nėra. Koronavirusas nustatytas 230 kalinių Hubėjaus provincijos Uhano moterų kalėjime, dar 41 atvejis patvirtintas Šajang Handzino kalėjime, ten pat išaiškinti 9 galimi atvejai. Dar vienas spėjamas užsikrėtimo atvejis užfiksuotas Hubėjaus provincijos nepilnamečių pataisos kolonijoje“, – sakė pareigūnas.

„Šandongo privincijos Ženčengo kalėjime patvirtinti 200 atvejų ir nustatytas vienas spėjamas užsikrėtimo atvejis. Džedziango provincijos Šilifengo kalėjime išaiškinti 34 koronavirusu užsikrėtę kaliniai. Jie visi neseniai atgabenti į kalinimo įstaigą“, - informavo He Pingas. Jis pabrėžė, kad kol kas nė vienas koronavirusu užsikrėtęs kalinys nemirė.

Užsikrėtė australai

Dviem australams buvo diagnozuotas koronavirusas po to, kai jie buvo evakuoti iš kruizinio laivo „Diamond Princess“ Japonijoje, kur jų tyrimai dėl šio viruso buvo neigiami, penktadienį informavo Kanberos sveikatos pareigūnai.

Sveikatos departamento pareigūnų teigimu, visi tame laive buvę 164 australai, grįžę namo anksčiau šią savaitę, „buvo Japonijoje patikrinti dėl COVID-19, ir [jų tyrimų] rezultatai buvo neigiami“.

Pareigūnai pabrėžia, kad tai, jog kažkam iš evakuotų to laivo keleivių bus diagnozuotas koronavirusas, „nebuvo netikėta“, atsižvelgus į tolesnį ligos plitimą laive jau po to, kai prasidėjo tyrimai.

Kinijoje dar 118 žmonių mirė nuo koronaviruso

Kinijoje nuo naujojo koronaviruso mirusių žmonių skaičius penktadienį išaugo iki 2 236, mirus dar 118 žmonių, praneša Nacionalinė sveikatos komisija.

Komisijos teigimu, penktadienį užfiksuoti 889 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

Dauguma mirčių penktadienį užfiksuota provincijos sostinėje Uhane, kur virusas pirmąkart pasirodė gruodį, skelbia Hubėjaus sveikatos komisija. Hubėjaus provincijoje per pastarąją parą mirė 115 žmonių.

Koronavirusu Kinijoje yra užsikrėtę apie 75 000 žmonių, virusas kitose 25 šalyse diagnozuotas dar šimtams gyventojų.
Hubėjaus sveikatos komisijos teigimu, provincijoje per pastarąją parą fiksuoti 411 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų. 319 užsikrėtusių žmonių yra Uhane, o kiti pasiskirstę kituose miestuose.

Kinija ketvirtadienį iš vėl pakeitė užsikrėtimų koronavirusu atvejų skaičiavimo metodiką. Dabar koronavirusas bus laikomas diagnozuotu tik po laboratorinių tyrimų.

Kinija jau antrą kartą per 8 dienas pakeitė koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičiavimo metodiką – šis žingsnis gali supainioti statistiką ir apsunkinti viruso plitimo stebėjimą.

Kinijos sveikatos apsaugos pareigūnai praėjusią savaitę pareiškė, kad pacientai Hubėjuje, kuriems koronavirusas buvo diagnozuotas klinikiniais metodais, bus priskaičiuoti prie tų, kuriems užsikrėtimas patvirtintas laboratoriniais tyrimais.

Vasario 13 d. dėl metodikos pakeitimo užsikrėtimo atvejų skaičius šoktelėjo net 14 840.

Šis užsikrėtusiųjų skaičiaus šuolis buvo aiškinamas prasto būklės pacientais, kurie laukė nukleorūgščių tyrimų.

Pietų Korėjoje užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius pasiekė 156

Pietų Korėja penktadienį patvirtino, kad koronavirusu šalyje užsikrėtė dar 52 asmenys. Šioje valstybėje fiksuojama daugiausiai susirgimų už Kinijos ribų.

39 iš neseniai užsikrėtusių žmonių yra susiję su religine sekta „Shincheonji“ Jėzaus bažnyčia, veikiančia pietiniame Tegu mieste, teigė Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centrai. Iš viso Pietų Korėjoje jau buvo užfiksuoti 156 užsikrėtimo atvejai.

Dabar virusu užsikrėtę jau daugiau nei 80 „Shincheonji“ sektos narių. Pirmoji iš bendruomenės užsikrėtė 61-erių metų moteris, vasario 10 d. jai pasireiškė aukšta temperatūra, tačiau prieš tai, kai jai buvo diagnozuotas koronavirusas, pamaldose ji lankėsi dar mažiausiai keturis kartus.

Tegu – ketvirto pagal dydį Pietų Korėjos miesto – meras gyventojus paragino pasilikti namuose. Miesto gyventojai penktadienį ir toliau užsiėmė savo reikalais, nors ir ėmė dėvėti apsaugines kaukes.

Prie Tegu esančios „Shincheonji“ bažnyčios 24-erių Seo Dong-min AFP reporteriams sakė: „Kai patvirtintų susirgimų atvejų tiek daug, baiminuosi, kad Tegu taps antruoju Uhanu“.

„Shincheonji“ religinė grupė dažnai susiduria su kritika ir yra vadinama kultu. Jos įkūrėjas Lee Man-hee apsimeta mesiju ir teismo dieną į rojų žada pasiimti 144 000 savo pasekėjų.

Tegu savivaldybės atstovai teigė manantys, kad pamaldose su užsikrėtusia moterimi galėjo dalyvauti apie 1 000 „Shincheonji“ narių.