Pasaulyje

2020.02.21 06:56

Šaltiniai: į Lietuvą atvyksta Macrono atstovas dialogui su Rusija

atnaujinta 09.11

Į Lietuvą konsultacijoms šį mėnesį atvyks Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono pasiuntinys strateginiam dialogui su Rusija Pierre`as Vimont`as.

Diplomatiniai šaltiniai BNS pranešė, kad P. Vimontas Vilniuje lankysis vasario 27 dieną.

E. Macronas praėjusių metų pabaigoje pavedė patyrusiam diplomatui P. Vimontui rūpintis strateginio dialogo tarp Europos ir Rusijos atkūrimu.

Prancūzijos prezidentas siūlo, kad Europa, išlikdama reikli ir laikydamasi savo principų, vėl įsitrauktų į strateginį dialogą su Rusija.

Lietuva nepritaria tokiai pozicijai ir ragina izoliuoti Rusiją, kol ji nepakeis savo agresyvaus elgesio kaimynystėje ir Artimuosiuose Rytuose.

Merkel ir Macronas nori su Putinu ir Erdoganu aptarti situaciją Sirijoje

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas E. Macronas išreiškė norą susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu ir numalšinti krizę Sirijoje.

Pokalbio telefonu su V. Putinu metu A. Merkel ir E. Macronas išreiškė „nerimą dėl Sirijos Idlibo provincijos gyventojų humanitarinės katastrofos“, skelbia Vokietijos vyriausybė.

Nuo gruodžio tebesitęsiantis Sirijos prezidento Basharo al-Assado režimo, remiamo Rusijos, puolimas Idlibe privertė beveik milijoną civilių bėgti iš savo namų.

Abu ES lyderiai „išreiškė norą susitikti su prezidentu V. Putinu ir prezidentu R. T. Erdoganu ir rasti politinį krizės sprendimą“.

A. Merkel ir E. Macronas taip pat „paragino nedelsiant nutraukti kovas ir užtikrinti humanitarinės pagalbos prieigą tiems, kuriems jos reikia“, sakoma Vokietijos vyriausybės pranešime.

Dabartinė iš savo namų priverstų bėgti žmonių banga yra pati didžiausia nuo 2011 m., kai prasidėjo Sirijos pilietinis karas.

Per 9 metus iš savo namų pabėgo milijonai civilių, kare iš viso žuvo daugiau nei 380 tūkst. žmonių.

Rusija trečiadienį vetavo Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliuciją, raginančią paskelbti paliaubas Idlibe, po įtempto posėdžio teigė diplomatai.

JT ketvirtadienį paragino Turkiją priimti daugiau pabėgėlių iš Sirijos, tačiau Ankara tam itin priešinasi, nes šalyje jau dabar glaudžiasi apie 3,7 mln. sirų migrantų.