Pasaulyje

2020.02.20 19:47

Ukrainoje protestai dėl evakuojamų žmonių iš Kinijos – deginamos padangos, mėtomi akmenys

atnaujinta 23.33
BNS, LRT.lt2020.02.20 19:47

Poltavos srityje dėl evakuojamų žmonių iš naujojo koronaviruso epidemijos apimtos Kinijos prasidėjo protestai, vietos gyventojų susirėmimai su policija.

Iš Uhano, kuriame siaučia koronavirusas, evakuoti ukrainiečiai ir užsieniečiai Poltavos srityje buvo pasitikti su protestais. Užblokuoti keliai, taip pat įvažiavimas į medicinos centrą.

Policija pradėjo stumdyti protestuotojus nuo kelio, kad galėtų pravažiuoti autobusai su evakuojamais žmonėmis.

Tačiau vietos gyventojai bando priešintis, šaukia: „Gėda!“

Protestuotojai pradėjo deginti padangas, malkas ir mėtyti akmenis į policiją.

Bandant sulaikyti protestuotojus, prasidėjo susirėmimai, tačiau policijai liepta atsitraukti.

Yra sulaikytų žmonių.

Anksčiau Ukrainos vidaus reikalų ministerija, kad iš Kinijos evakuojami Ukrainos ir kitų šalių piliečiai bus atgabenti į Nacionalinės gvardijos medicinos centrą Naujųjų Sanžarų miestelyje šalies vidurio regione. Ten žmones ketinama dvi savaites laikyti griežtame karantine.

Ukrainos vyriausybė paragino gyventojus nepanikuoti dėl laikinai jų regione įkurdinamų evakuotųjų iš Kinijos.

Trečiadienį paskildus žinioms, kad į Kijevą bus parskraidinti į Uhano evakuoti ukrainiečiai ir užsienio valstybių piliečiai, Ukrainos žiniasklaida pranešė apie keliose vietose kilusį pasipiktinimą: žmonės protestavo prie ligoninės ir blokavo kelią į kitą gydymo įstaigą, reikalaudami, kad evakuotieji čia nebūtų karantinuojami.

Antradienį vieno Kijevo rajono administracija pasirašė laišką, kuriuo reikalauja, kad evakuotieji nebūtų karantinuojami vienoje iš Ukrainos sostinės ligoninių. Esą baiminamasi, kad dėl netinkamo darbuotojų pasiruošimo ir medikamentų stygiaus, koronavirusas gali paplisti už ligoninės ribų.