Pasaulyje

2020.02.20 19:12

Žiniasklaida: Turkija prašo JAV dislokuoti „Patriot“ siekdama atgrasyti Damaską Idlibe

BNS2020.02.20 19:12

Turkija paprašė JAV dislokuoti dvi oro erdvės gynybos sistemas „Patriot“ šalies pietuose, siekdama atgrasyti Damaską ir jį remiančią Maskvą nuo karinių veiksmų Sirijos Idlibo provincijoje, ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „Bloomberg“ remdamasi neįvardytu aukšto rango Ankaros atstovu.

„Turkija paprašė JAV dislokuoti dvi zenitinių raketų kompleksų „Patriot“ baterijas savo pietiniame pasienyje, kad būtų užtikrinta atsakomųjų veiksmų laisvė, jei Rusijos aviacijos palaikomos Sirijos pajėgos ateityje surengs atakų, pranešė aukšto Turkijos pareigūnas Ankaroje“, – nurodė „Bloomberg“.

Šaltinis paaiškino, jog jeigu amerikietiškos raketų sistemos bus dislokuotos Turkijos Chatajaus provincijoje, Ankara galėtų panaudoti naikintuvus F-16 prieš Sirijos vyriausybės pajėgas Idlibe.

Ankaros atstovas pareiškė, kad apie „Patriot“ dislokavimą praėjusią savaitę lankydamasis Turkijoje užsiminė JAV specialusis atstovas Sirijai Jamesas Jeffrey.

Vis tik šaltinis pabrėžė, jog Ankaros prašymas dislokuoti kompleksus nereiškia, kad ji yra pasiruošusi padaryti Vašingtonui kokių nors nuolaidų. Turkijos ir JAV yra pašliję dėl Ankaros sprendimo įsigyto Rusijos gamybos oro erdvės raketų S-400.

Tačiau, kaip pažymi „Bloomberg“, JAV ambasada Turkijoje atsisakė komentuoti šią informaciją.

Pastaruoju metu Maskva ir Ankara nesutaria dėl Idlibo deeskalacijos zonos, kurioje padėtis yra smarkiai paaštrėjusi.

Turkija kaltina Sirijos pajėgas ir jų sąjungininkus išpuoliais prieš taikius taikinius ir Turkijos kariuomenės pozicijas Idlibe, reikalaudama, kad Damaskas išvestų karius iš buferinės zonos.

Rusijos kariuomenė savo ruožtu teigia, kad Sirijos armija reaguoja į kovotojų išpuolius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.