Pasaulyje

2020.02.20 16:09

Kinija vėl kitaip skaičiuos koronaviruso atvejus, gali supainioti statistiką

ELTA 2020.02.20 16:09

Kinija dar kartą pakeitė metodiką, pagal kurią skaičiuojami naujuoju koronavirusu užsikrėtė pacientai. Dabar į užsikrėtusiųjų sąrašus bus įtraukiami tik tie žmonės, kuriems koronavirusas diagnozuotas laboratoriniais tyrimais.

Tai jau antras kartas per 8 dienas, kai šalis keičia diagnozės kriterijus. Toks žingsnis gali supainioti statistiką ir apsunkinti koronaviruso plitimo stebėjimą.

Kinijos sveikatos apsaugos pareigūnai praeitą savaitę pareiškė, kad į užsikrėtusiųjų sąrašus bus įtraukti pacientai iš Hubejaus provincijos ir jos sostinės Uhano, kuriems koronavirusas diagnozuotas klinikiniais metodais, tokiais kaip plaučių peršvietimas, o ne tik laboratoriniais tyrimais.

Dėl metodikos pakeitimo vasario 13 d. naujų atvejų skaičius išaugo net iki 14840.

Pasak Pekino pirmosios universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo Wango Guiqiango, metodika buvo pakeista dėl daugybės prastos būklės pacientų, kurie laukė nukleorūgščių tyrimų.

„Pacientams reikėjo intensyvaus gydymo. Dabar situacija Hubėjuje pasikeitė. Nėra nukleorūgščių tyrimų laukiančių žmonių, todėl galime greitai ištirti visus įtartinus ar nediagnozuotus atvejus“, – sakė medikas.

Ketvirtadienį Kinijoje paskelbta apie mažiausią naujų užsikrėtimo atvejų skaičių per beveik mėnesį. Šalyje per pastarąją parą užfiksuoti tik 394 nauji užsikrėtimo atvejai.

Taip pat buvo pranešta apie 279 nepasitvirtinusius užsikrėtimo koronavirusu atvejus Hubėjuje. Šiems pacientams peršvietus plaučius buvo neteisingai nustatytas užsikrėtimas koronavirusu, tačiau vėliau atlikti nukleorūgščių tyrimai nepatvirtino diagnozės.

Iki šiol Kinijoje nuo koronaviruso mirė 2118 žmonių – 114 daugiau nei trečiadienį.