Pasaulyje

2020.02.20 15:10

Merkel pasmerkė Vokietijoje įvykdytas šaudynes: „rasizmas yra nuodai“

ELTA 2020.02.20 15:10

„Rasizmas yra nuodai“, teigė Vokietijos kanclerė Angela Merkel, ir pridūrė, kad vėlų trečiadienį Hanau mieste Vokietijoje surengtos pražūtingos šaudynės, tikėtina, yra susijusios su dešiniojo sparno ekstremizmu.

„Kovosime su tais, kurie bando suskaldyti mus Vokietijoje, visa įmanoma jėga ir ryžtu. Rasizmas yra nuodai, neapykanta – nuodai, ir šie nuodai egzistuoja mūsų visuomenėje, ir jie yra atsakingi už pernelyg daug nusikaltimų“, – sakė A. Merkel.

Kanclerė tuo pačiu išreiškė užuojautą visoms aukoms ir jų šeimoms „šią ypatingai liūdną dieną“.

Kaip pranešama, vėlų trečiadienį Hanau mieste įtariamas dešiniosios pakraipos ekstremistas vokietis nušovė devynis žmones kaljano bare ir kavinėje. Vėliau įtariamas šaulys ir jo motina buvo rasti negyvi netoliese esančiuose jų namuose.

Heseno žemės vidaus reikalų ministro Peterio Beutho teigimu, šaulys yra 43 metų amžiaus Vokietijos pilietis. Manoma, kad tai teroristinis išpuolis, paremtas ksenofobišku motyvu. Bulvarinis vokiečių laikraštis „Bild“ įvardijo įtariamąjį kaip Tobiasą R.

„Griežčiausiai smerkiu šį išpuolį. Tai išpuolis prieš mūsų laisvą ir taikią visuomenę“, – sakė P. Beuthas.

Tuo metu Turkijos ambasadorius Berlyne Ali Kemalas Aydinas pranešė, kad tarp šaudynių aukų yra penki Turkijos piliečiai.

„Išpuoliai rodo, kad Europoje didėja rasizmas ir islamofobija“, – teigiama atskirame Turkijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime, o institucijos raginamos kovoti su ksenofobija.