Pasaulyje

2015.09.21 16:00

F. Mogherini Vilniuje: Irano susitarimas gali padėti nutraukti karą Sirijoje

BNS2015.09.21 16:00

Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovė Federika Mogerini tikisi, kad susitarimas dėl Irano branduolinės programos gali padėti nutraukti pilietinį karą Sirijoje.

Tokią poziciją Italijos diplomatė išsakė per vizitą Vilniuje po susitikimo su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.

„Manau, kad susitarimai, kuriuos pasiekėme dėl Irano branduolinės programos, gali atverti kelią kitokiai regioninei dinamikai, kuri galbūt galėtų įtraukti visus skirtingus veikėjus regione ir pasaulyje sustiprinti spaudimą visoms pusėms Sirijoje nutraukti pilietinį karą ir (suformuoti) pereinamąją vyriausybę“, – spaudos konferencijoje Vilniuje sakė F. Mogherini.

ES vyriausioji įgaliotinė tiesiogiai neatsakė į BNS klausimą, kokią įtaką gali padaryti padidinta Rusijos karinė parama Sirijos prezidentui Basharui al Assadui, kurį taip pat remia Iranas.

„Manau, kad karui Sirijoje nėra karinio sprendimo. Yra karinis komponentas, tarptautinei bendrijai kovojant prieš „Daesh“, (...) bet tai neturi nieko bendro su faktu, kad krizė, pilietinis karas Sirijoje niekada nesibaigs kariniu sprendimu“, – kalbėjo diplomatė, paklausta apie Rusijos veiksmus.

„Daesh“ vardu kartais vadinama Sirijoje ir Irake įsitvirtinusi „Islamo valstybės“ grupuotė, prieš kurią kovoja tiek Vakarai, tiek Sirijos prezidentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt