Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.20 12:51

Ukraina pradeda derybas su TVF dėl naujos kreditavimo programos

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ekspertų grupė pradeda derybas su Ukrainos vyriausybe dėl tarpusavio supratimo memorandumo sąlygų, kuris atvertų Ukrainai naują šios tarptautinės organizacijos finansavimą, pranešė TVF atstovybė Kijeve.

Pranešime nurodoma, jog ekspertų grupei vadovauja TVF misijos Ukrainoje vadovas Ronas van Rodenas, tačiau neužsimenama, kiek šios derybos gali užtrukti.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir TVF vadovė Kristalina Georgijeva per pokalbį telefonu pernai gruodį pasiekė preliminarų susitarimą dėl naujos trejų metų trukmės 5,5 mlrd. JAV dolerių vertės Ukrainos kreditavimo programos, o per susitikimą praėjusį šeštadienį Miunchene sutarė pradėti derybas dėl jos sąlygų.

TVF anksčiau skelbė, jog laukia iš Ukrainos anksčiau suderintų išankstinių sąlygų įvykdymo, kad būtų galima patvirtinti naują paskolų paketą pagal išplėstinę fondo priemonę (Extended Fund Facility, EFF). Pagrindiniai naujosios programos akcentai yra teisinės valstybės stiprinimas, kova su korupcija, konkurencijos didinimas, rinkų atvėrimas ir oligarchų vaidmens mažinimas, centrinio banko nepriklausomybės garantijų stiprinimas ir stabili fiskalinė politika.

Ankstesnė Ukrainos ir TVF bendradarbiavimo programa pagal fondo rezervinio susitarimo priemonę (Stand-by Arrangements, SBA) buvo patvirtinta 2018-ųjų gruodį ir baigė galioti šios savaitės pradžioje. Ji numatė 3,9 mlrd. JAV dolerių vertės finansavimą, tačiau išmoka buvo tik viena – 1 mlrd. JAV dolerių dydžio, iškart po programos įsigaliojimo. Antrosios išmokos nebuvo, Ukrainai neįvykdžius prisiimtų įsipareigojimų.

Prieš tai galiojusi TVF 17,5 mlrd. JAV dolerių vertės EFF pobūdžio finansinės paramos Ukrainai programa ketveriems metams buvo patvirtinta 2015 metų pradžioje. Tačiau Ukraina dėl įsipareigojimų vilkinimo gavo tik bemaž pusę pagal ją numatytų išmokų – iš viso 8,7 mlrd. JAV dolerių prilygstančią sumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi