Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.21 15:10

Vokietija kritikuoja Kremlių dėl rinkimų Rytų Ukrainoje

ELTA 2015.09.21 15:10

Vokietijos vyriausybė sukritikavo Rusiją, kad ši neatsiriboja nuo Maskvos remiamų separatistų planų surengti vietos rinkimus Rytų Ukrainoje nepasikonsultavus su Kijevu, skelbia „Laisvosios Europos radijas“.

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atstovas spaudai Steffenas Seibertas pirmadienį teigė, esą apmaudu, kad Rusija neatsiriboja nuo šių sukilėlių planų. Tą pačią dieną šalies Užsienio reikalų ministerija išreiškė viltį, kad Maskva pasinaudos savo įtaka ir separatistai atšauks šiuos rinkimus.

Berlynas sunerimo po to, kai vadinamosios Luhansko liaudies respublikos lyderis Igoris Plotnickis paskelbė, kad rinkimai tame regione įvyks lapkričio 1 dieną. Tuo metu apsišaukėliškos Donecko liaudies respublikos lyderis Aleksandras Zacharčenka kiek anksčiau pasirašė įsaką dėl vietos savivaldos rinkimų rengimo spalio 18 dieną.

Vokietijos ministerija teigė, kad į planus surengti šiuos rinkimus žiūri su dideliu nerimu, ir pridūrė, jog tai būtų didelis vasarį pasirašytos Minsko taikos sutarties pažeidimas.

Oficialūs vietos rinkimai likusioje Ukrainos dalyje numatyti spalio 25 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi