Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.20 11:26

Kijeve nusileido lėktuvas iš koronaviruso židinio: ukrainiečiai protestuoja prie ligoninių, blokuoja kelius

Zelenskis sugėdino tautiečius; atnaujinta 12.47
LRT.lt 2020.02.20 11:26

Tuzinai ukrainiečių trečiadienį protestavo prie vienos iš ligoninių ir reikalavo, kad šalies valdžia čia nekarantinuotų iš Kinijos evakuotų žmonių. Ketvirtadienį Kijeve nusileido Ukrainos valdžios užsakytas lėktuvas, kuris iš Kinijos koronaviruso epicentre esančio Uhano miesto evakavo 73 žmones. Iš jų 29 yra ne Ukrainos piliečiai, rašo „Unian“.

Dar keliose vietose žmonės blokavo kelią į ligonines, kai pasklido gandai, kad čia gali būti atvežta dalis evakuotųjų, rašo AFP.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sugėdino savo šalies gyventojų elgesį ir pareiškė: „visi mes žmonės“.

Jis paskatino ukrainiečiu nepanikuoti, parodyti atjautą ir kantrybę.

„Visi, kurie skrido lėktuve, yra sveiki, tačiau 14 dienų privalės būti karantine. Žmonės bus apgyvendinti Nacionalinės gvardijos medicininiame centre. Jie bus visiškai izoliuoti ir perkelti į griežtą bakteriologinį rėžimą“, – rašo V. Zelenskis.

Ukrainos sveikatos ministerija nurodė, kad nė vienas keleivis neserga, tačiau jie bus uždaryti į 14 dienų karantiną.

Patys keleiviai „Unian“ sakė esantys labai pavargę. Lėktuvas ketvirtadienį ryte nutūpė Kijevo tarptautiniame oro uoste, nors planavo leistis Charkove. Tačiau dėl prasto oro Ukrainos sostinėje nusileidęs orlaivis pasipildys degalų atsargas, keleiviai bus pamaitinti ir išskraidinti į Charkovą.

Įlipti į lėktuvą medikai Uhano oro uoste neleido 3 ukrainiečiams ir 1 užsienio valstybės piliečiui.

Trečiadienį paskildus žinioms, kad į Kijevą bus parskraidinti į Uhano evakuoti ukrainiečiai ir užsienio valstybių piliečiai, Ukrainos žiniasklaida pranešė apie keliose vietose kilusį pasipiktinimą: žmonės protestavo prie ligoninės ir blokavo kelią į kitą gydymo įstaigą, reikalaudami, kad evakuotieji čia nebūtų karantinuojami.

Antradienį vieno Kijevo rajono administracija pasirašė laišką, kuriuo reikalauja, kad evakuotieji nebūtų karantinuojami vienoje iš Ukrainos sostinės ligoninių. Esą baiminamasi, kad dėl tinkamo darbuotojų pasiruošimo ir medikamentų stygiaus, koronavirusas gali paplisti už ligoninės ribų.

Vynyko mieste ir Ternopilio regione žmonės blokavo kelius į ligonines, kai pasklido gandai, kad čia gali būti atvežti iš Uhano evakuoti asmenys, rašo AFP ir „112 International“.

Iš Uhano evakuoti žmonės bus perkelti į Nacionalinės gvardijos medicinos centrą Poltavos regione, rašo „Unian“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi