Pasaulyje

2020.02.20 09:58

Pietų Korėjos ligoninėje koronavirusu užsikrėtė 15 žmonių, vienas jų mirė

atnaujinta 18.11
BNS, ELTA 2020.02.20 09:58

Pietų Korėja ketvirtadienį pranešė apie pirmąjį šalyje užfiksuotą mirties nuo naujojo koronaviruso atvejį, vienoje ligoninėje atsiradus naujam užkrato židiniui ir užsikrėtusių šiuo virusu žmonių skaičiui šalyje perkopus 100.

Miręs 7-ą dešimtį einantis vyras buvo ilgą laiką ligoninėje gydytas pacientas. Jis yra vienas iš 15 žmonių, kuriems susirgimas nustatytas Čongdo apygardos ligoninėje, už 320 kilometrų į pietus nuo Seulo, pranešė Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centrai (KCDC).

Remiantis naujienų agentūra „Yonhap“, dviem pacientams, esą gydomiems ligoninės psichiatrijos skyriuje, trečiadienį buvo diagnozuota koronaviruso infekcija, todėl ligoninės vadovybė nurodė atlikti tyrimus likusiems ligoninės pacientams ir darbuotojams.

Trečiadienį mirusiam vyrui pasireiškė plaučių uždegimo simptomai. Faktas, kad jis sirgo koronavirusu, buvo nustatytas jau po mirties.

KCDC ketvirtadienį pranešė, kad iš viso patvirtintas 51 naujas COVID-19 atvejis. Iš viso šalyje užsikrėtusių žmonių skaičius išaugo iki 104.

Mirtys Irane

Irane dar trys žmonės užsikrėtė iš centrinės Kinijos atkeliavusiu naujuoju koronavirusu, ketvirtadienį, praėjus dienai po pranešimo, kad šalies Komo mieste nuo šio užkrato mirė du pacientai, paskelbė pareigūnai.

Pasak valstybinės naujienų agentūros IRNA, šventajame Komo mieste buvo uždarytos mokyklos ir universitetai, įskaitant šiitų religines seminarijas. Remiantis kitais žiniasklaidos pranešimais, Teheranas neseniai evakavo 60 iraniečių studentų iš Uhano – epidemijos epicentre atsidūrusio Kinijos miesto.

Maždaug už 140 km į pietus nuo sostinės Teherano esantis Komas pritraukia daug piligrimų ir teologiją studijuojančių musulmonų šiitų iš paties Irano, taip pat iš Irako, Pakistano ir Afganistano bei Azerbaidžano.

Irano sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnas Kiyanoushas Jahanpouras socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad Irane iš viso patvirtinti penki užsikrėtimo atvejai. Pasak jo, du užsikrėtusieji, senyvi Irano piliečiai, trečiadienį mirė Kome.

IRNA žiniomis, visi trys nauji pacientai yra Kome gyventojai iraniečiai, vienas kurių lankėsi Arako mieste. Irano sveikatos apsaugos ministro pavaduotojas Mohammadas Mahdi Gouya nurodė, kad jie nėra kontaktavę su Kinijos piliečiais.

Irano tarnybos šiuo metu tiria infekcijos kilmę ir galimą ryšį su piligrimais iš Pakistano ar kitų šalių.

Anot sveikatos apsaugos ministro Saeedo Namaki, į tėvynę sugrįžus maždaug 60 iš Uhano evakuotų Irano studentų jiems buvo skirtas karantinas. Praėjus 14 dienų jie buvo paleisti, nes nė vienam nepasireiškė sveikatos sutrikimų.

Užsikrėtimų mažėja?

Nacionalinė sveikatos komisija paskelbė, jog šalyje naujuoju koronavirusu, kuris gruodį atsirado centrinėje Hubėjaus provincijoje, dabar yra užsikrėtę daugiau kaip 74,5 tūkst. žmonių.

Mirties atvejų skaičius ketvirtadienį pašoko iki 2118 – pranešta apie dar 114 mirusių žmonių, daugiausia epidemijos epicentre Hubėjuje.

Dauguma naujų atvejų užregistruota provincijos sostinėje Uhane, kur virusas pirmą kartą pasirodė.

Hubėjaus sveikatos apsaugos pareigūnai ketvirtadienį sakė, kad Uhane buvo 615 naujų atvejų, o kitur provincijoje – dar 13.

Tačiau Hubėjaus sveikatos komisija paskelbė 279-iais sumažinanti atvejų, apie kuriuos anksčiau pranešta iš kelių provincijos miestų, skaičių.

Net be šio pakoregavimo naujų užsikrėtimo atvejų skaičius yra daug mažesnis nei kasdieniai provincijos pastarųjų savaičių skaičiai. Trečiadienį Hubėjuje buvo paskelbta apie 1 693 naujus atvejus.

Nacionaliniai sveikatos apsaugos pareigūnai sakė, kad ligos atvejų skaičių reikėjo sumažinti atlikus nukleorūgščių tyrimus pacientams, kuriems anksčiau liga buvo patvirtinta tik peršvietus plaučius.

Po pakoregavimo naujų patvirtintų atvejų šalyje skaičius buvo 394, paskelbė Nacionalinė sveikatos komisija.

Naujų atvejų buvo labai padaugėję praėjusią savaitę, Hubėjaus sveikatos pareigūnams paskelbus, kad jie keičia atvejų skaičiavimo metodiką ir įtrauks pacientus, kuriems COVID-19 diagnozuotas tik kliniškai, iš plaučių nuotraukų.

Už Hubėjaus ribų naujų užsikrėtimo atvejų skaičius palaipsniui mažėja; ketvirtadienį buvo pranešta tik apie 45 naujus atvejus.