Pasaulyje

2020.02.20 07:51

Aštrūs Demokratų rinkimų debatai – naujas kandidatas apkaltintas seksizmu, turto naudojimu

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.20 07:51

Las Vegase vykusiuose Demokratų debatuose daugiausia spaudimo iš konkurentų sulaukė milijardierius, buvęs Niujorko meras Michaelas Bloombergas. Pirmąkart debatuose pasirodžiusį M. Blumbergą kiti demokratų kandidatai kritikavo dėl turtų, seksizmo ir mažumas diskriminuojančios politikos.

„Bernie Sandersas ir Michaelas Bloombergas yra dvi labiausiai skaldančios asmenybės šioje scenoje. Didžioji dalis amerikiečių negali pasirinkti tarp socialisto, kuris mano, kad kapitalizmas yra blogios šaknys, ir milijardieriaus, manančio, kad valdžia kyla iš pinigų“, – debatuose sakė pretendentas į JAV prezidento postą Pete`as Buttigiegas.

Žinios. Las Vegase vykusiuose demokratų debatuose daugiausia spaudimo iš konkurentų sulaukė milijardierius Michaelas Bloombergas

Buvęs Niujorko meras praleidžia pirmuosius keturis partijos rinkimus, bet, pradėjęs intensyvią reklamos kampaniją, apklausose iškilo tarp lyderių.

Kritikos dėl savo rėmėjų ir griežtų pasiūlymų iš oponentų taip pat sulaukė lyderis apklausose Bernie Sandersas. Tiesa, lyginant su praėjusiais, NBC televizijos rengti debatai buvo vieni aštriausių: kandidatai vienas kitą kritikavo griežčiau nei anksčiau.

„Esu filantropas. Uždirbau, o ne paveldėjau pinigus. Juos leidžiu tam, kad įveiktumėme Donaldą Trumpą – blogiausią prezidentą, kokį kada nors turėjome. Ir jei man pavyks, tai bus didelė pagalba šiai šaliai“, – teigė M. Bloobergas.

Kitas išbandymas demokratų kandidatų laukia jau šį šeštadienį, kai į vadinamuosius kaukusus rinksis Nevados gyventojai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.