Pasaulyje

2020.02.19 19:40

Rusija nori sušvelninti nacistinės simbolikos demonstravimo draudimą

BNS2020.02.19 19:40

Rusijos įstatymų leidėjai nubalsavo, kad būtų panaikintas draudimas demonstruoti tokius nacistinius simbolius kaip svastikos, jeigu jų demonstravimu nesiekiama skleisti nacistinės ideologijos.

Šiuo metu viešas nacistinių simbolių ir ekstremistinių organizacijų emblemų demonstravimas Rusijoje yra uždraustas. Už įstatymo pažeidimą gresia iki 15 dienų arešto bausmė.

Valstybės Dūma – žemieji parlamento rūmai – antradienį pasisakė už šio 2014 metais įvesto draudimo panaikinimą. Kad pataisa įsigaliotų, ją dar turi patvirtinti aukštieji rūmai – Federacijos Taryba – ir pasirašyti prezidentas Vladimiras Putinas.

Dabar galiojantį draudimą kritikuojantys parlamentarai sakė, kad teoriškai pataisa bus taikoma dokumentiniams filmams apie Trečiąjį reichą ir būsimiems meniniams filmams apie Antrąjį pasaulinį karą, knygų iliustracijoms ir mokykliniams vadovėliams.

Buvo pateiktas pavyzdys, kai 2015 metais vienai Smolensko gyventojai buvo skirta nedidelė bauda už tai, kas socialiniame tinkle ji paskelbė Vokietijos karių nuotrauką, padarytą jos kieme per nacių okupaciją.

Šis draudimas taip pat paveikdavo Antrojo pasaulinio karo mūšių inscenizacijose dalyvaujančius rusus.

Valstybės Dūma balsavo už draudimo panaikinimą tais atvejais, kai šie simboliai yra naudojami siekiant parodyti „neigiamą požiūrį į nacistinę ideologiją ir ekstremizmą“ ir kai nėra „propagandos, nacių pateisinimo ar ekstremistinės ideologijos požymių“.