Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.21 13:00

V. Klausas: tokių politikų, kaip A. Merkel, sprendimai kelia grėsmę Europos civilizacijai

ELTA 2015.09.21 13:00

Tokių politikų, kaip Angela Merkel, sprendimai kelia grėsmę Europos civilizacijai, mano buvęs Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas. Jis apie tai rašo savo straipsnyje Vokietijos laikraštyje „Die Welt“, komentuodamas pabėgėlių situaciją Europoje.

„Vokiečiai mano, kad migrantų integracija vyks be komplikacijų. Kokia klaida!“ – rašo politikas. Anot jo, vokiečiai „dar nustebs“ ir pridarys didelių problemų visai Europai.

Daugelis Europos ir ypač Vokietijos politikų naiviai įsivaizduoja, kad masinis žmonių persikraustymas turės nemalonių padarinių tik trumpalaikėje perspektyvoje, o ilgalaikis efektas bus tik teigiamas. „Tai lemtinga klaida“, – įsitikinęs eksprezidentas.

Šių politikų su A. Merkel ir Joachimu Gaucku priešakyje prielaidos, kad migrantai sudarys suinteresuotą, išsilavinusią, pasirengusią tučtuojau griebtis darbo jėgą, yra tiesiog juokingos, teigia V. Klausas.

Galbūt A. Merkel ir kiti politikai mano, kad, kviesdami pas save pabėgėlius, jie elgiasi humaniškai. Bet iš tikrųjų jie daro Europai meškos paslaugą, kuri verčia rimtai būgštauti dėl žemyno civilizacijos ateities, pažymi buvęs Čekijos prezidentas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi