Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.19 17:08

Ukraina kaltina Rusiją svaidantis įžeidimais, kai ši neigia prisidedanti prie karo Donbase

Paaštrėjusią padėtį Ukrainos rytuose ties fronto linija svarstė Jungtinių Tautų Saugumo Taryba (JT ST). Skubus jos posėdis buvo sušauktas Kijevo iniciatyva po to, kai per įnirtingus susišaudymus su Rusijos vadovaujamais ir remiamais separatistais žuvo vienas ukrainiečių karys, dar keturi buvo sužeisti.

Vakarų šalys reiškė paramą Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui.

Žinios. Vyriausybė palieka galioti Aurelijaus Verygos įvestą pirmojo pigiausio kompensuojamojo vaisto tvarką

Šiuo metu Saugumo Taryboje posėdžiaujančios Europos Sąjungos šalys – Belgija, Estija, Prancūzija, Vokietija ir Lenkija – po posėdžio tiesiogiai kreipėsi į Rusiją.

„Smerkiame neteisėtą Krymo Respublikos aneksiją. Rusija turi liautis teikti finansinę ir karinę paramą apsišaukėliškoms Donecko ir Luhansko „respublikoms“, gerbti Jungtinių Tautų narės teritorinį vientisumą. Draudimas naudoti jėgą yra pagrindinis tarptautinės teisės principas, tad naudodama jėgą prieš suverenią Ukrainą Rusija pažeidžia tarptautiinę teisę. Raginame abi kovojančias šalis laikytis susitarimo dėl ugnies nutraukimo, o Rusiją – panaudoti savo didelę įtaką ginkluotoms grupuotėms, kad šios laikytųsi Minsko susitarimų“, – sakė Estijos ambasadorius JT Svenas Jurgensonas.

Jungtinių Valstijų ambasadorė Sherit Norman Shale taip pat kaltino Rusiją, kad ginkluoja, apmoko ir kitaip remia Ukrainos separatistų grupuotes. Rusija kaltinimus peradresavo Kijevui.

„Žinome, kad kai kurios delegacijos žadės, taigi, noriu jus iš anksto perspėti – kiekvieną sykį, kai sakote, kad Rusijos Federacija nesilaiko Minsko susitarimų, nepamirškite, kad sąmoningai klaidinate savo piliečius ir tarptautinę bendruomenę, nes atsisakote pripažinti Kijevo atsakomybę“, – sakė Rusijos ambasadorius JT Vasilijus Nebenzia.

Pasak Ukrainos atstovo, ir po vakarykščio išpuolio ties fronto linija Donbase, Rusija stengiasi vaizduoti esanti auka, tai vienas iš jos gairių informaciniame kare su Ukraina.

„Ypač ciniška, kad išpuolis įvykdytas, kai minimos Debalcevės tragedijos penktosios metinės. Ukrainos ginkluotosios pajėgos deramai sulaikė puolimą, kurį Rusijos okupacinės pajėgos surengė, naudodamos Minsko susitarimų uždraustą ginkluotę. Ukraina pasinaudojo teise gintis. Kaip ir anksčiau, Rusija stengiasi vaizduoti esanti auka, tai vienas iš jos informacinio karo su Ukraina būdų. Tokios pastangos iškreipti tiesą gali būti laikomos patetiškomis, net kartais juokingomis, jeigu ciniškai nežeistų tūkstančių mano tėvynainių, kurie žuvo gindami savo tėvynę, atminimo“, – sakė Ukrainos užsienio reikalų viceministras Serhijus Kyslycia.

Nežinia, ar sąmoningai, bet išpuolis Donbase sutapo su tragiška ginkluoto konflikto Ukrainos rytuose data. Lygiai penkeri metai, kai Ukrainos kariai pralaimėjo Debalcevės katile – mūšiuose dėl strateginio geležinkelio ir kelių mazgo tarp dviejų separatistų bastionų – Luhansko ir Donecko.

Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus pavaduotoja, parengusi ataskaitą apie išpuolį Ukrainos rytuose, pabrėžė ir didelį nerimą dėl ties pafrontės linija likusių civilių. Pasak Jungtinių Tautų, beveik pusketvirto milijono žmonių reikia humanitarinės pagalbos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi