Naujienų srautas

Pasaulyje2013.02.05 11:45

Škotija savo nepriklausomybę ketina skelbti 2016 kovą

LRT.lt 2013.02.05 11:45

Škotų vyriausybė parengė detalųjį planą, kuriame apibrėžė perėjimo į nepriklausomybę kontūrus. Pagal juos numatoma Škotijos nepriklausomybės skelbimo data – 2016 metų kovo mėnesį.

Škotų vyriausybė parengė detalųjį planą, kuriame apibrėžė perėjimo į nepriklausomybę kontūrus. Pagal juos numatoma Škotijos nepriklausomybės skelbimo data –  2016 metų kovo mėnesį.

Planuojama, kad įvykus 2014 metų referendumui dėl Škotijos nepriklausomybės ir jame didesniajai balsavusiųjų daliai pasisakius „už“ , Škotijos nepriklausomybės data būtų skelbiama 2016 metų kovą.

Kaip skelbia bbc.co.uk, pirmieji nepriklausomi Škotijos parlamentiniai rinkimai butų rengiami 2016-ųjų gegužę.

Dokumente kviečiama Jungtinės Karalystės ministrus atvirai kalbėtis apie Škotijos perėjimą į nepriklausomybę jau dabar, tačiau Premjeras Davidas Cameronas pareiškė, kad iš anksto dėl Škotijos nepriklausomybės derėtis neketina.

Planą parengė škotų vyriausybė, dokumento pratarmę – Škotijos vicepremjerė Nicola Sturgeon.

Škotų ministrai kartu su kitomis partijomis ir pilietine Škotija derėsis su Jungtinės Karalystės vyriausybe dėl nepriklausomybės sąlygų.

Tikimasi, kad po jų gims Škotijos „teisinė konstitucinė platforma“, užsimegs nauji globaliniai ryšiai, įskaitant ir su Europos Sąjunga.

Dokumente skelbiama, kad Škotijai derėtų turėti rašytinę konstituciją, kurioje „atsispindėtų Škotijos tautos vertybės“.  

Škotijos nacionalinės partijos (SNP) lyderiai siekia, kad Škotijos nepriklausomybė būtų įtvirtinta sutartimi su Juntine Karalyste Holirude. Planuojama, kad Westiminsteriui būtų skiriamas teisinis vaidmuo, kuriuo būtų užbaigiamas Sąjungos sutarties (Treaty of Union)  galiojimas.

Kadaise nepriklausoma karalyste buvusi Škotija šiuo metu yra viena iš 4 Jungtinę Karalystę sudarančių, stiprią savivaldą ir nuosavus valdžios organus (išskyrus Angliją) turinčių kraštų kartu su Anglija, Velsu ir Šiaurės Airija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi