Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.19 15:04

Apklausa: dauguma rusų mano, kad Rusija turi draugauti su Vakarais

LRT.lt 2020.02.19 15:04

Apie 80 proc. rusų mano, kad Rusija ir Vakarai turi tapti draugais ir partneriais, rodo „Levada“ centro apklausos duomenys. Vos 3 proc. apklaustųjų Vakarus laiko Rusijos priešu, o dar 16 proc. – varžovu, rašo „The Moscow Times“.

Du trečdaliai apklaustųjų (67 proc.) sakė, kad Rusija turėtų elgtis su Vakarais kaip su partneriu, o 11 proc. žmonių manė, jog Rusija Vakarus turėtų laikyti draugu.

Rusijos gyventojai palankiau žvelgia į ES, nei į JAV – 49 proc. teigiamai atsiliepė apie Bendriją, o 42 proc. apie Ameriką. Atitinkamai, neigiamai ES ir JAV vertina po 37 ir 46 proc. apklaustųjų.

35 proc. apklaustųjų teigė manantys, kad Vakarų karinis aljansas turėtų bijoti Rusijos, o 52 proc. rusų teigė manantys, kad Rusija turėtų bijoti NATO narių, rašo „The Moscow Times“.

Kita vertus, 61 proc. apklaustųjų sakė, kad NATO narės neturėtų bijoti Rusijos ir 44 proc. pasisakė už tai, kad Rusija neturėtų bijoti NATO.

Levados centro sociologė Karina Pipa dienraščiui „Kommersant“ sakė, jog šie rezultatai atskleidžia rusų „masinį nuovargį dėl konfrontacijų užsienio politikoje ir nenorą kovoti su bet kuo“.

Apklausa rodo ir augantį neigiamą požiūrį į Kiniją. Nuo 2019 m. lapkričio, didžiosios rytų kaimynė neigiamas vertinimas išaugo 6 punktais ir siekia 24 procentus. Teigiamai Kiniją vertinančiųjų sumažėjo nuo 72 iki 65 procentų. Sociologų nuomone, prie to prisidėjo koronaviruso baimė, rašo „The Moscow Times“.

Levados centras apklausė 1603 žmones iš 50-ies Rusijos regionų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi