Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.19 12:06

Putinas atsikratė Kremliaus „pilkojo kardinolo“, atsakingo už veiksmus Ukrainoje

LRT.lt 2020.02.19 12:06

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išleido potvarkį, kuriuo nuo visų pareigų atleido savo artimą patarėją Vladislovą Surkovą, praneša „Meduza“. Jis laikomas Kremliaus „pilkuoju kardinolu“, kuravusiu santykius su Ukraina ir Maskvos karinius veiksmus Donbase.

Gandai, kad Kremlius ieško naujos strategijos Ukrainos atžvilgiu ir gali atleisti V. Surkovą, sklandė jau nuo metų pradžios, bet buvo patvirtinti tik dabar, V. Putinui išleidus minėtą potvarkį, rašo „Meduza“.

V. Surkovas pradėjo dirbti Rusijos prezidento administracijoje dar 1999 metais.

2013 m. V. Surkovas tapo Rusijos prezidento V. Putino patikėtiniu kuruojant Nepriklausomų valstybių sandraugos, Abchazijos ir Osetijos reikalus. Faktiškai jis koordinavo ir Kremliaus politiką Rytų Ukrainos apsiskelbusių ir niekieno nepripažintų separatistinių darinių atžvilgiu.

V. Surkovas kartais buvo vadinamas V. Putino „Rasputinu“, o pernai nutekinti dokumentai atskleidė jo vaidmenį diriguojant Rusijos karui Ukrainoje.

Vasario 11-ąją Kremlius nurodė ryšiams su Ukraina paskyręs veteraną pareigūną Dmitrijų Kozaką. Tada Kremliaus atstovai vengė nurodyti, ar V. Surkovas tęs savo karjerą kitoje valdžio pozicijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi