Pasaulyje

2020.02.19 08:13

Jungtinė Karalystė ragina Rusiją nebesiųsti į Rytų Ukrainą humanitarinės pagalbos konvojų

BNS2020.02.19 08:13

Nuolatinė Jungtinės Karalystės atstovė prie Jungtinių Tautų Karen Pierce (Karen Pirs) antradienį paragino Rusiją bendradarbiauti pristatant tarptautinę humanitarinę pagalbą į Rytų Ukrainą ir nustoti siųsti „netikėtus humanitarinius konvojus“.

„Raginame Rusiją nedelsiant nutraukti netikėtų humanitarinių konvojų siuntimą per sieną ir vietoj to sutelkti dėmesį į bendradarbiavimą saugiai teikiant tarptautinę pagalbą remiantis sutartu tarptautiniu mechanizmu, kaip numatyta Minsko susitarimuose“, – antradienį Niujorke vykusiame JT Saugumo Tarybos posėdyje sakė K. Pierce.

Ji pabrėžė, kad Londonas palaiko Minsko susitarimus ir sveikina Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsipareigojimą užbaigti konfliktą Donbase diplomatiniu keliu.

Ukraina su prorusiškais separatistais rytiniuose Donecko ir Luhansko regionuose kovoja nuo 2014 metų, po Maskvos įvykdytos Krymo aneksijos.

Separatistus remia Rusija, kuriai Vakarai dėl jos vaidmens šiame konflikte įvedė griežtas sankcijas.

Nuo 2014-ųjų per kovas jau žuvo daugiau kaip 13 tūkst. žmonių, nors 2015-aisiais Baltarusijos sostinėje Minske buvo pasirašyti taikos susitarimai.BNS