Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.21 10:08

NATO vadovas Ukrainoje pradeda pirmąjį vizitą

NATO generalinis sekretorius pirmadienį Ukrainoje pradeda pirmąjį vizitą. Jensas Stoltenbergas atvyksta į Lvovą, kur Ukrainos pajėgos nuolat vykdo mokymus su įvairių aljanso šalių kariais. Kijevas atmeta aiškinimus, kad Rusija šį vizitą gali vadinti provokacija.

NATO vadovui J. Stoltenbergui – pirmoji per metus šiame poste proga iš arti pamatyti padėtį Ukrainoje, o ne tik susitikti su jos atstovais. Kijevas pakvietė aljanso generalinį sekretorių dalyvauti Ukrainos nacionalinio saugumo tarybos posėdyje.

Prieš septynerius metus pažadėjęs, kad Ukraina taps NATO nare, dabar aljansas bijo prisiminti šį pažadą, o Kijevas ir pats nekalba apie artimą narystę – ji vis vien neįmanoma, o bet kokie NATO žingsniai Ukrainoje tik erzina Rusiją. Bet diplomatijos vadovas tikina, kad vizitas tikrai ne provokacinis.

„Apie ką kalbame – tai apie Ukrainos ir NATO ryšių stiprinimą. O turint galvoje, kas vyksta Donbase ir aplink jį, turint galvoje Rusijos agresiją prieš Ukrainą, paprasčiausiai labai apgaulinga kalbėti apie kokią nors naują provokaciją“, – sako Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas.

Rusija visąlaik labai piktai reaguoja, kai NATO šalys rengia pratybas su Ukrainos pajėgomis, nors jos ir vykdomos poligone netoli Lvovo, į kurį pirmadienį ir atvyksta J. Stoltenbergas. Jis turėtų pradėti bendras civilinės saugos pratybas. Be to, Ukraina tikisi daugiau bendradarbiavimo tarp specialiųjų pajėgų, paramos Ukrainos laivynui ir išminuotojams.

Rugsėjo 1-ąją įsigaliojus paliauboms, karas Donbase nuslopo, ir Vokietija paskelbė matanti pažangą, o Prancūzijos prezidentas netgi prabilo apie galimybę atšaukti sankcijas Rusijai. Tačiau liekant vos trims mėnesiams iki Minsko susitarimo termino, politinę pažangą nubraukė separatistų valdžia, paskelbdama, kad vietos rinkimus rengs savaite anksčiau negu kiti Ukrainos regionai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi