Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.18 17:30

Kinijos ekspertas prognozuoja, kad koronaviruso epidemija stabilizuosis tik iki gegužės

ELTA 2020.02.18 17:30

Naujojo koronaviruso epidemija Kinijoje, pasak aukšto kinų eksperto, gali stabilizuotis tik balandžio pabaigoje. „Tai labai grubus vertinimas“, – sakė Zhong Nanshanas, Kinijos vyriausybės ekspertų grupės vadovas.

Viruso proveržio apogėjaus visoje šalyje, anot jo, greičiausiai galima tikėtis iki vasario galo. „Tačiau pasiekti kulminaciją nereiškia lūžio“, – pabrėžė žinomas medikas vaizdo konferencijoje su gydytojais iš pietinės Guangdongo provincijos, apie kurią antradienį rašė laikraštis „Nanfang Dushibao“.

Kartu Zhong Nanshanas sakė, kad radikalios priemonės Kinijoje kovojant su virusu veikia. Jis teigė nemanąs, kad pacientų skaičius gali smarkiai išaugti, kai dabar iš atostogų kinų naujųjų metų proga, kurios dėl viruso buvo prailgintos, grįžta žmonės. Esą imtasi labai griežtų priemonių keliautojų srautams kontroliuoti.

Tuo tarpu per parą iki antradienio naujų infekcijų skaičius Kinijoje išaugo dar 1 886 ir pasiekė 72 436, Pekine pranešė Sveikatos komisija. Taip pat dar 98 asmenys mirė. Iš viso žemyninėje Kinijoje virusas jau pražudė iš viso 1 868 pacientus. Daugiausiai susirgimų užregistruota Hubėjaus provincijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi