Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.21 09:40

F. Hollande`as: jokia Europos šalis negali būti atleista nuo pabėgėlių priėmimo

BNS 2015.09.21 09:40

Jokia Europos šalis negali išvengti pareigos priimti pabėgėlių, kurie turi teisę į prieglobstį, sekmadienį pareiškė Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as, netylant ginčams, kaip reikėtų spręsti teisingo migrantų, dideliu srautu plūstančio į Europą, paskirstymo problemą.

Paskirstymas „turi apimti visas Europos šalis – nė viena negali būti atleista, arba mes ilgiau nebepriklausysime tai pačiai sąjungai, sukurtai remiantis vertybėmis ir principais“, – pažymėjo F. Hollande`as per vizitą Maroke.

Savo pastabas jis išsakė prieš trečiadienį vyksiantį ES nepaprastąjį viršūnių susitikimą, kuriame bus sprendžiamas ginčus keliantis klausimas dėl 120 tūkst. pabėgėlių paskirstymo Bendrijos narėse.

F. Hollande`as per spaudos konferenciją Tanžere sakė, jog nurodė savo vidaus reikalų ministrui Bernard`ui Cazeneuve`ui ginti planą dėl privalomų pabėgėlių priėmimo kvotų, kai jis antradienį, visų 28 Bendrijos lyderių susitikimo išvakarėse, susitiks su savo kolegomis.

„Užtikrinsime, kad šis mechanizmas yra efektyvus nepriklausomai nuo jo sąlygų, kad įsipareigojimai vykdomi ir kad ne visuomet pabėgėlius priima tos pačios šalys“, – sakė Prancūzijos vadovas.

Kai kurios Rytų ir Vidurio Europos šalys, ypač Vengrija, Lenkija, Čekija ir Slovakija, atsisako priimti migrantus pagal nacionalines kvotas, nustatytas atsižvelgiant į šalių gyventojų skaičių ir ekonomiką.

Pirmadienį numatytos šiuo metu ES pirmininkaujančio Liuksemburgo užsienio reikalų ministro derybos su kolegomis iš Čekijos, Vengrijos, Lenkijos, Slovakijos, Rumunijos bei Latvijos, kuriose bus mėginama išspręsti nesutarimus tarp kaimynių pabėgėlių priėmimo klausimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi