Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.21 09:11

Irano prezidentas: Sirijoje pirmiausia reikia likviduoti teroristus

ELTA 2015.09.21 09:11

Svarbiausias uždavinys Sirijoje yra likviduoti terorizmą, ir tik paskui bus galima kalbėti apie naują konstituciją ir būsimą šalies valdžią. Tai sekmadienį transliuotame interviu JAV televizijos kanalui CBS pareiškė Irano prezidentas Hassanas Rouhanis.

„Šalį, kurios didelę dalį okupavo teroristai ir kurioje vyksta masinės žudynės, priversti palikti milijonai žmonių. Kaip galima kovoti su teroristais be tos pačios šalies vyriausybės paramos ir pagalbos? Kaip mes galime kovoti su teroristais be valdžioje esančios vyriausybės?“ – pažymėjo H. Rouhanis, atsakydamas į klausimą apie būdus krizei Sirijoje sureguliuoti.

Irano prezidento manymu, „kai bus nugalėtas terorizmas ir sudarytos saugumą užtikrinančios sąlygos, tada bus galima kalbėti apie konstituciją ar būsimą režimą“, sėsti su opozicija prie derybų stalo.

H. Rouhanis taip pat neatmetė, kad Vašingtonas ir Teheranas gali apsikeisti sulaikytais piliečiais.

Pasak jo, Jungtinėse Valstijose kalinami iraniečiai, kurių dauguma kaltinami apgaule apėję sankcijas.

„Mes manome, kad visi jie yra nekalti“, – teigė Irano prezidentas.

Liepą Amerikos prezidentas Barackas Obama pabrėžė, kad Iranas turi paleisti tris JAV piliečius, tarp jų – žurnalistą Jasoną Rezaianą, suimtą daugiau kaip prieš metus.

Irano ir Amerikos pilietybes turintis 39 metų J. Rezaianą as dirbo laikraščio „The Washington Post“ korespondentu Teherane nuo 2012 metų. Jis kaltinamas šnipinėjimu JAV naudai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi