Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.18 14:10

Dvi savaites koronaviruso židiniu tapusiame kruize įkalinti keleiviai prabilo apie savo išgyvenimus

LRT.lt, ELTA 2020.02.18 14:10

Prie Japonijos krantų jau beveik dvi savaites karantinuotame kruiziniame laive „Diamond Princess“ buvo nustatyti 542 užsikrėtimai koronavirusu. Nors dalis keleivių jau yra iškelti, čia likę žmonės pasakoja apie nuo pasaulio atkirstą gyvenimą.

Oficialiais antradienio duomenimis, koronavirusu visame pasaulyje yra užsikrėtę virš 73 tūkst, žmonių, jis nusinešė jau 1874 gyvybes.

Kruiziniame laive „Diamond Princess“, kuriame įvestas karantinas, Japonijoje dar 88 žmonėms diagnozuotas koronavirusas, skelbia šalies Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Kruiziniame laive yra 80 Didžiosios Britanijos piliečių, kurie laukia būti išgabenti iš čia. Britanijos valdžia prašo, kad jie susisiektų su Vyriausybę ir išreikštų norą grįžti namo. Kitu atveju, jei laivą paliks patys, jie rizikuoja apsisunkinti sau kelionę namo bandydami grįžti komerciniais keliavimo būdais, rašo „Sky News“.

Britai Davidas ir Sally Abel teigia, jog jiems buvo diagnozuotas užsikrėtimas koronavirusu. Vis tik, vėliau jis teigė abejojantis diagnoze, nes pora buvo pervežta ne į ligoninę, o į nakvynės namus.

„Atvirai, manau, kad tai netikra. Mūsų neveža į ligoninę, o nuvežė į nakvynės namus. Čia siunčiami partneriai išlaukti karantiną. Nėra jokio telefono, jokio Wi-Fi, jokių medicinos priemonių“, – internete rašė D. Abel.

Užsikrėtė ir rusė

Šiuo metu šalia Japonijos krantų dėl karantino prišvartuotame kruiziniame laineryje „Diamond Princess“ koronavirusu užsikrėtė ir su vyru keliavusi pagyvenusi rusė, kuri iki šiol jokiomis sveikatos problemomis nesiskundė. Šią informaciją „Dožd“ perdavė vienas iš laivo keleivių.

Apie tai, kad minėtame laineryje koronavirusu užsikrėtė Rusijos pilietė, vasario 17 d. pranešė šalies ambasada Japonijoje. Moteris bus išgabenta į ligoninę. Tai pirmasis patvirtintas koronavirusu užsikrėtusio Rusijos piliečio atvejis. Iki šiol Rusijoje koronavirusas buvo diagnozuotas dviem Kinijos piliečiams, kurie jau išleisti iš ligoninės.

Televizijos „Dožd“ pašnekovo teigimu, pagyvenusi sutuoktinių pora atvyko ne iš Maskvos ir į kruizą leidosi dviese. Karantino pradžioje vyriškis šiek tiek kosėjo, tačiau vėliau jie niekur nėjo ir su niekuo nebendravo.

„Iki pat šios dienos jie jautėsi ir atrodė normaliai. Moteris sakė, kad buvo prasidėjęs kosulys, tačiau aš to nepastebėjau. Jie vis išeidavo pastovėti į balkoną,“ – pasakojo laivo keleivis. Jo teigimu, rusės vyras neužsikrėtęs – tai patvirtino atlikti tyrimai.

Antradienį Japonija pranešė, kad dėl koronaviruso buvo patikrinti visi laive esantys žmonės ir artimiausiomis dienomis bus pradedamas jų išlaipinimas į krantą.

Bendras užsikrėtusiųjų skaičius laive „Diamond Princess“ vasario 17 d. siekė 454 asmenis. Japonijos sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per dieną užsikrėtė 99 žmonės: 85 keleiviai ir 14 ekipažo narių, 19 būklė sunki. Pranešime pabrėžiama, kad, valdininkų nuomone, laive taikomos profilaktikos priemonės gali būti neveiksmingos ir yra būtina išsiaiškinti, kodėl virusas vis dar plinta, rašo „Dožd“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi