Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.18 10:27

Dėl koronaviruso įkalinti kruizinio laivo keleiviai ruošiasi išlipti

ELTA 2020.02.18 10:27

Japonijos uoste prisišvartavusiame kruiziniame laive dėl koronaviruso buvo patikrinti visi keleiviai ir įgula, antradienį pranešė Japonijos valdžia, dar kelioms šalims ruošiantis iš laivo evakuoti savo piliečius.

Apie planus iš kruizo „Diamond Princess“ evakuoti piliečius pranešė ir Pietų Korėjos vyriausybė. Laive iš viso nustatyta daugiau nei 400 užsikrėtimo COVID-19 atvejų.

Nuo vasario pradžios, kai laive buvo paskelbtas karantinas, beveik kiekvieną dieną buvo patvirtinama po daugiau nei dešimt naujų užsikrėtimo atvejų, dėl šios priežasties visuomenė Japonijos vyriausybę kaltina neveiklumu.

Japonijos sveikatos ministras Katsunobu Kato antradienį pabrėžė, kad tie asmenys, kuriems nediagnozuotas koronavirusas, laivą galės palikti jau trečiadienį.

„Visų laive esančiųjų mėginiai buvo ištirti“, – žurnalistams sakė jis.

„Kai kurie rezultatai jau paskelbti...tuos, kurių rezultatai jau aiškūs, ruošiamės išlaipinti nuo vasario 19 d.“, – teigė K. Kato ir pabrėžė, jog išlaipinimo procesas turėtų trukti dvi–tris dienas.

Tačiau tiems, kurie turėjo artimą kontaktą su užsikrėtusiais žmonėmis, bus skelbiamas papildomas karantinas, dviejų savaičių laikotarpis bus skaičiuojamas nuo tos dienos, kai asmuo paskutinį kartą turėjo kontaktą su užsikrėtusiu žmogumi.

Kruizinį laivą palikus visiems keleiviams, įgulai taip pat bus skelbiamas dar vienas karantinas.

Kol kas galimybę evakuoti savo piliečius svarstė Kanada, Australija, Honkongas ir Pietų Korėja. JAV evakuaciją jau įvykdė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi