Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.18 10:09

Ukraina suskaičiavo, kiek ir kokių separatistų artilerijos smūgių kariai sulaukė Donbase

atnaujinta 17.27
LRT.lt, BNS, ELTA 2020.02.18 10:09

Rusijos kontroliuojami ir remiami separatistai Ukrainos rytuose bandė peržengti demarkacinę liniją ir atakavo Ukrainos karius ginklais, kurie yra uždrausti pagal Minsko susitarimus. Ukrainos pusė pranešė apie auką ir sužeistuosius.

Ukrainos jungtinis pajėgų štabas pranešė, kad atakos metu žuvo 1 Ukrainos karys, dar 4 yra sužeisti, rašo „Svoboda“.

Ukrainos kariuomenė suskaičiavo, kiek separatistų smūgių sulaukė. Jungtinis štabas feisbuke praneša, kad Rusijos kontroliuojami ir remiami separatistai apšaudė ukrainiečių pozicijas 6-iais 152 mm kalibro artilerijos smūgiais, 18-a 122 mm kalibro smūgiais, buvo paleistos 164 minos iš 120 mm kalibro minosvaidžio ir 44-ios 82 mm kalibro minos.

Taip pat buvo atakuojama kitais minosvaidžiais ir sunkiaisiais kulkosvaidžiais.

ES reiškia susirūpinimą

Europos Sąjunga antradienį paragino Rusiją nedelsiant panaudoti savo įtaką ir užkirsti kelią tolesniems susirėmimams Luhansko srityje.

„Šios dienos pranešimai apie karinę eskalaciją prie Zolotės miesto, panaudojant Minsko susitarimais uždraustus mirtinus ginklus, kelia ypatingą susirūpinimą“, – Europos išorės veiksmų tarnybos (EIVT) atstovo pareiškime, antradienį gautame naujienų agentūros „Interfax“.

„Šie Rusijos palaikomų ginkluotų grupuočių bandymai atakuoti visiškai prieštarauja ugnies nutraukimo susitarimui, kurio iki šiol ne visiškai buvo laikomasi“, – nurodoma dokumente.

Pasak EIVT atstovo, visiškas Minsko susitarimų ir Paryžiuje vykusio „Normandijos ketverto“ viršūnių susitikimo numatytų priemonių įgyvendinimas turi lemiamą reikšmę.

„Tikimės, kad Maskva visiškai ir nedelsdama pasinaudos savo įtaka ginkluotoms grupuotėms, kurias ji palaiko šiuo atžvilgiu“, – nurodoma pareiškime.

Sureagavo Zelenskis

Į ataką feisbuke suregavo Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Jis tai pavadino „ciniška provokacija“, surengta per Debalcevės tragedijos metines. 2015 m. vasario 18 d. ukrainiečių pajėgos buvo priverstos atsitraukti iš strategiškai svarbios Debalcevės, kai Rusijos kontroliuojami ir remiami separatistai pažeidė taikos susitarimus ir pradėjo šio miesto šturmą.

„Tai ne tik ciniška provokacija, kuria bandoma didinti spaudimą nežmoniškai žaizdai, kuri niekad neužgis. Tai bandymas sutrikdyti taikos procesą Donbase, kuris ėmė vykti mažais, bet nuolatiniais, žingsneliais“, – rašo Ukrainos prezidentas.

Jis pažadėjo šiandien sušaukti Nacionalinės saugumo tarybos posėdį, kuriame bus aptarti kiti žingsniai.

Susirūpinimą dėl atakos tviteryje išreiškė ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Niekieno nepripažinta separatistinė „Luhansko liaudies respublika“ (LLR) savo ruoštu pranešė, kad per antradienį ryte vykusius susirėmimus žuvo keturi jos kovotojai.

„Žuvo keturi mūsų gynėjai, dar keturi buvo sužeisti“, – žurnalistams sakė separatistų teisėsaugos atstovas Jakovas Osadčis.

Ataka paryčiais

Antradienio rytą, apie 5 val. vietos laiku, Rusijos kontroliuojami ir remiami separatistai atakavo Ukrainos kariuomenės pozicijas Zalotės apylinkėse: prie Novotoškovskajos, Orechovo, Krymskojės ir Vilnij Khutor gyvenviečių. Atakoje buvo naudojami Minsko taikos susitarimais uždrausti ginklai – 120 mm kalibro minosvaidžiai – taip pat granatsvaidžiai bei sunkieji kulkosvaidžiai, rašo „Unian“.

Vėliau štabas pranešė, kad ataka buvo sustabdyta, o Ukrainos kariai savo pozicijų neprarado, rašo „Svoboda“.

Štabo duomenimis, priešininkų pusėje buvo nukautas 1 karys, dar 5 sužeisti, bet Rusijos kontroliuojami ir remiami separatistai to nepatvirtino.

Vėliau štabas pranešė, kad Rusijos kontroliuojami ir remiami separatistai paprašė nutraukti ugnį, kad galėtų surinkti savo sužeistuosius ir žuvusiųjų kūnus.

Ukrainos pajėgos dėl artilerijos ugnies buvo priverstos atsitraukti. Anot Ukrainos „TSN TV“, prorusiški separatistai atakavo ir civilių gyvenamus rajonus, rašo „Unian“.

Šioje vietovėje dislokuotos Ukrainos 72-oji ir 93-ioji mechanizuotosios brigados, rašo „InfoResist“.

Šiuo vaizdo įrašu, kuriame civiliai užfiksavo prorusiškų separatistų artilerijos ataką, pasidalijo „Unian“. LRT.lt jo autentiškumo patvirtinti negali.

Dalis abiejų pusių pajėgų prie Zolotės dar spalį buvo atitrauktos dvišaliu susitarimu, siekiant progreso taikos derybose ir ruošiantis Ukrainos bei Rusijos prezidentų susitikimui bei pokalbiams, kurie turėtų prisidėti prie šio proceso.

Separatistai bandė prasiveržti pro demarkacinę liniją. Ukrainos pajėgų štabas praneša apie aukas Ukrainos pusėje, o šalies žiniasklaida nurodo, jog yra nukautų separatistų. „Unian“ žiniomis, keli Ukrainos kariai yra išgabenti į ligoninę dėl patirtų sužeidimų.

Ukrainos kariuomenė teigia, jog atakos pobūdis primena 2015 m. užpuolimus, kai Rusijos kontroliuojami ir remiami separatistai atakavo ne vien karių įtvirtintas pozicijas, bet ir pilnus sektorius, rašo „Unian“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi