Pasaulyje

2020.02.18 09:48

Skautai JAV bankrutuos dėl lytinio išnaudojimo skandalų

atnaujinta 10.20
BNS2020.02.18 09:48

JAV skautų organizacija „Boy Scouts of America“ (BSA) antradienį pateikė bankroto prašymą, nurodydama, kad taip siekia atlyginti skriaudą šios jaunimo organizacijos nariams, tapusiems lytinio išnaudojimo aukomis.

Organizacija kaltinama dangsčiusi daugybę metų vykusį tūkstančių jos jaunų narių išnaudojimą ir nepakankamai pasistengusi, kad joje neliktų pedofilų, kurie per 110 metų trunkančią jos istoriją naudojosi ja ieškodami aukų.

Bankroto procedūra padės BSA „teisingai kompensuoti“ aukoms įsteigiant kompensacijų fondą ir sudarys sąlygas organizacijai toliau veikti vietos lygmeniu, sakoma BSA pareiškime.

„BSA labai rūpinasi visomis išnaudojimo aukomis ir nuoširdžiai atsiprašo visų, kas nukentėjo per skautavimą“, – sakoma organizacijos vadovo Rogerio Mosby pareiškime.

Nuo 1944 metų daugiau kaip 12 tūkst. BSA narių buvo lytiškai išnaudoti šioje organizacijoje, pernai sakė nukentėjusiųjų advokatas Jeffas Andersonas.

Jis taip pat nurodė, kad BSA laikytose bylose minima daugiau kaip 7,8 tūkst. lytiniu išnaudojimu įtariamų asmenų.

Apie tokių dokumentų – „iškrypimo bylų“ – ir skautų vadų, kaltinamų lytiniu išnaudojimu, sąrašų egzistavimą iš pradžių buvo paskelbta 2012 metais teisme svarstant vieną bylą.

1910-aisiais įsteigta BSA turi maždaug 2,2 mln. narių, kurių amžius – nuo penkerių iki 21 metų, nurodo organizacija.