Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.18 07:45

Maskvoje protestuotojas prisirakino prie Rusijos saugumo agentūros durų

BNS 2020.02.18 07:45

Rusijoje pirmadienį buvo sulaikytas aktyvistas, kuris prisirakino prie šalies svarbiausios saugumo agentūros paradinių durų, taip protestuodamas prieš jos veiksmus dėl vienos prieštaringai vertinamos baudžiamosios bylos.

Praėjusią savaitę Rusijos teismas nuteisė septynis kairiojo sparno jaunimo grupės „Set“ („Tinklas“) narius už terorizmą ir skyrė jiems 6–18 metų įkalinimo bausmes.

Žmogaus teisių gynėjai ir Rusijos opozicijos nariai kaltino sovietinio KGB perėmėją Federalinę saugumo tarnybą (FSB) sufabrikavus bylą: kankinus įtariamuosius ir taip privertus juos pareikšti prisipažinimus.

Tai yra viena iš kelių FSB inicijuotų bylų. Kai kurie iš šių septynių jaunų anarchistų ir antifašistų iš pradžių pripažino savo kaltę dėl kai kurių kaltinimų, bet vėliau sakė, kad padarė neteisingus prisipažinimus kankinami elektros šoku.

Pirmadienį aktyvistas Konstantinas Fokinas prisirakino prie FSB Maskvos būstinės durų, taip protestuodamas prieš šią bylą. Po kelių minučių jį sulaikė policija.

K. Fokinas vėliau socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, kad policija apkaltino jį surengus piketą, trukdžiusį įeiti. Jis buvo sulaikytas iki antradienio, kai turės stoti prieš teismą.

Be to, pirmadienį Rusijos menininkų ir kuratorių grupė paskelbė laišką, kuriame kaltina FSB kankinant įtariamuosius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi