Pasaulyje

2020.02.18 06:37

Kinijoje koronavirusas pareikalavo daugiau kaip 1,8 tūkst. gyvybių, viena iš jų – Uhano ligoninės direktoriaus

atnaujinta 09.00
BNS, ELTA 2020.02.18 06:37

Naujojo koronaviruso epidemijos aukų skaičius Kinijoje antradienį pasiekė 1 863, užfiksavus dar 93 mirties atvejus labiausiai nuo ligos protrūkio nukentėjusioje centrinėje Hubėjaus provincijoje. Kinijoje nuo koronaviruso mirė Uhano ligoninės direktorius.

Savo eiliniame pranešime provincijos sveikatos komisija taip pat informavo apie 1 807 naujus ligos atvejus, bet jų skaičius yra mažesnis nei pirmadienį.

Bendras sergančiųjų skaičius šalyje dabar viršija 72 300.

Dauguma susirgimo atvejų užfiksuota Hubėjuje, kur gruodį ir atsirado šis virusas, vėliau išplitęs po visą Kiniją ir pasiekęs kitas šalis.

Už Hubėjaus, kuris buvo praktiškai izoliuotas siekiant suvaldyti virusą, ribų, patvirtinamų naujų COVID-19 atvejų skaičius mažėja. Kinijos nacionalinės sveikatos komisijos teigimu, tai yra ženklas, kad protrūkis kontroliuojamas.

Tačiau Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas pabrėžė, kad šią tendenciją „reikia interpretuoti labai atsargiai“.

„Tendencijos gali kisti, nes paveikiamos naujos gyventojų [grupės]. Pernelyg anksti pasakyti, ar mažėjimas, apie kurį skelbiama, tęsis. Visi scenarijai tebėra įmanomi“, – sakė jis žurnalistams pirmadienį.

Nuo koronaviruso mirė Uhano ligoninės direktorius

Kinijoje nuo koronaviruso mirė Uhano ligoninės direktorius. Antradienio rytą mirė Učango ligoninės Uhane direktorius Liu Zhimingas, „žlugus visiems bandymams jį išgelbėti“, pranešė valstybinis transliuotojas CCTV.

Jis yra pirmasis nuo šio susirgimo miręs ligoninės direktorius.

Nuo koronaviruso mirė dar mažiausiai šeši medicinos darbuotojai, remiantis oficialiais duomenimis, užsikrėtę yra 1 716 medikų.

Apie Liu Zhmingo mirtį Kinijos žiniasklaida ir tinklaraštininkai pranešė netrukus po vidurnakčio antradienį. Tačiau šie pranešimai vėliau buvo ištrinti, vietoj jų skelbta, kad medikai vis dar bando išsaugoti Liu Zhmingo gyvybę.

Kinijos gyventojai Uhano ligoninės direktoriaus mirtį lygino su kito Uhano mediko Li Wenliango mirtimi, apie kurią taip pat pranešusios valstybinės žiniasklaidos priemonės vėliau žinutes ištrynė. Ir tik po kiek laiko Li Wenliango mirtis buvo dar kartą oficialiai patvirtinta.

Li Wenliangui Kinijos valdžia buvo skyrusi bausmę dėl gruodžio pradžioje jo išsakytų įspėjimų apie galimą viruso protrūkį. Valdžios teigimu medikas esą be reikalo kėlė paniką.

Uhano ligoninės direktoriaus mirtis iššaukė pyktį dėl valdžios, kurią visuomenė kaltina neveiklumu kovojant su koronaviruso epidemija.

Uhano ligoninėse medikams trūksta tinkamos apsauginės įrangos: kaukių, apsauginių kostiumų. Dėl per mažo medicinos darbuotojų skaičiaus medikai, net ir pajutę pirmuosius viruso simptomus, dažniausiai tęsia darbą.

Singapūre už namų karantino pažeidimą bus baudžiama kalėjimu

Singapūro valdžia patikslino, kad už antradienį įsigaliojusių naujų namų karantino taisyklių visiems iš Kinijos grįžtantiems žmonėms pažeidimą grės įkalinimas iki šešių mėnesių, didelė bauda, o užsieniečiams – deportavimas. Tai sakoma Nacionalinės plėtros ministerijos pranešime.

„Įgalioti darbuotojai tikrins, kaip laikomasi karantino, jie galės bet kuriuo metu lankytis butuose ir namuose, skambinti (stacionariuoju) telefonu“, - pažymima dokumente. „Taisyklių pažeidimas bus laikomas infekcinių susirgimų įstatymo pažeidimu, už tai gresia bauda iki 10 tūkstančių Singapūro dolerių (6,55 tūkstančio eurų), laisvės atėmimas iki šešių mėnesių, užsieniečiams – deportavimas ir draudimas vėl atvykti į šalį“, - sakoma pranešime.

Dviejų savaičių namų karantinas numatytas visiems iš Kinijos grįžtantiems žmonėms. Jiems draudžiama išeiti į lauką, neleidžiama priimti lankytojų. „Prireikus produktų, medicinos pagalbos ir pan., šie asmenys turi kreiptis į atitinkamas socialinės apsaugos institucijas“, - pabrėžiama dokumente.

Iki šiol iš Kinijos grįžtantys žmonės turėjo imti atostogų dėl sveikatos būklės, bet galėjo išeiti iš namų.

Valdžios duomenimis, šiuo metu Singapūre namų karantinas taikomas maždaug 600 žmonių, dar apie 1,2 tūkstančio įkurdinti specialiuose izoliavimo centruose, kurie įsteigti studentų bendrabučiuose.

Iki antradienio Singapūre nustatyti 77 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Tai – vienas aukščiausių rodiklių už žemyninės Kinijos ribų. Valdžia pripažino, kad koronavirusas ėmė plisti tarp vietos gyventojų, bet kol kas nepavyksta nustatyti infekcijos šaltinio.

Kruiziniame laive Japonijoje baigta koronaviruso patikra

Japonijos uoste prisišvartavusiame kruiziniame laive dėl koronaviruso buvo patikrinti visi keleiviai ir įgula, antradienį pranešė Japonijos valdžia, dar kelioms šalims ruošiantis iš laivo evakuoti savo piliečius.

Apie planus iš kruizo „Diamond Princess“ evakuoti piliečius pranešė ir Pietų Korėjos vyriausybė. Laive iš viso nustatyta daugiau nei 400 užsikrėtimo COVID-19 atvejų.

Nuo vasario pradžios, kai laive buvo paskelbtas karantinas, beveik kiekvieną dieną buvo patvirtinama po daugiau nei dešimt naujų užsikrėtimo atvejų, dėl šios priežasties visuomenė Japonijos vyriausybę kaltina neveiklumu.

Japonijos sveikatos ministras Katsunobu Kato antradienį pabrėžė, kad tie asmenys, kuriems nediagnozuotas koronavirusas, laivą galės palikti jau trečiadienį.

„Visų laive esančiųjų mėginiai buvo ištirti“, – žurnalistams sakė jis.

„Kai kurie rezultatai jau paskelbti...tuos, kurių rezultatai jau aiškūs, ruošiamės išlaipinti nuo vasario 19 d.“, – teigė K. Kato ir pabrėžė, jog išlaipinimo procesas turėtų trukti dvi–tris dienas.

Tačiau tiems, kurie turėjo artimą kontaktą su užsikrėtusiais žmonėmis, bus skelbiamas papildomas karantinas, dviejų savaičių laikotarpis bus skaičiuojamas nuo tos dienos, kai asmuo paskutinį kartą turėjo kontaktą su užsikrėtusiu žmogumi.

Kruizinį laivą palikus visiems keleiviams, įgulai taip pat bus skelbiamas dar vienas karantinas.
Kol kas galimybę evakuoti savo piliečius svarstė Kanada, Australija, Honkongas ir Pietų Korėja. JAV evakuaciją jau įvykdė.