Pasaulyje

2015.09.20 18:57

Rinkimai Graikijoje vyksta vangiai

ELTA2015.09.20 18:57

Pirmieji pranešimai liudija mažą aktyvumą parlamento rinkimuose Graikijoje. Tai atspindi rinkėjų nuovargį balsuojant jau trečią kartą šiemet, praneša „Reuters“.

Pasak vietos atstovų, vidurdienį Atėnų centre esančiame viename balsavimo punktų apsilankė tik 37 iš 530 registruotų rinkėjų, kitame – tik 51 iš 512.

Graikijos nacionalinis transliuotojas pranešė, kad vieno Atėnų priemiesčio balsavimo punkte per tris valandas po jo atidarymo buvo balsavę tik 25 žmonės.

Gyventojų nuomonės apklausa rodo, kad rinkimuose nedidele persvara laimėtų buvęs premjeras Alexis Cipras ir jo vadovaujama kairiųjų partijų koalicija „Syriza“. O partija „Naujoji demokratija“ liktų antra.

Tačiau dešimtadalis rinkėjų buvo neapsisprendę, nors labiau linko paremti „Syriza“.

Sausio mėnesį A. Cipro vedama partija laimėjo Graikijos parlamento rinkimus. Graikai prie balsadėžių ėjo ir liepą – kai referendume turėjo apsispręsti dėl naujojo finansinės paramos plano ir griežtų taupymo priemonių. Nors žmonės referendume pasisakė prieš griežtą taupymo politiką, A. Ciprui teko sutikti su Europos Sąjungos pasiūlytu griežtesniu planu nei numatyta iš pradžių, kitaip Graikijai grėsė pašalinimas iš euro zonos.